1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Üniversiteliler plastik atıktan telefon tutucu üretti

Üniversiteliler plastik atıktan telefon tutucu üretti

Enerji Günlüğü - İstanbul Aydın Üniversitesi'nin düzenlediği 4. Ekofest etkinliğinde plastik atıkları geri dönüştürerek akıllı telefon tutucu üreten...

Üniversiteliler plastik atıktan telefon tutucu üretti

Enerji Günlüğü - İstanbul Aydın Üniversitesi'nin düzenlediği 4. Ekofest etkinliğinde plastik atıkları geri dönüştürerek akıllı telefon tutucu üreten makine büyük ilgi gördü.

İstanbul Aydın Üniversitesi Çevre ve Sürdürülebilir Yaşam Kulübünün (ÇEVSÜR) bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği Ekofest'te en büyük ilgiyi plastik atıkları geri dönüştürerek akıllı telefon tutucu üreten makine topladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Çevre ve Sürdürülebilir Yaşam Kulübünün, (ÇEVSÜR) sürdürülebilir kampüs yaşantısını göstermek, toplumda doğaya dost bir yaşam bilincinin oluşmasını sağlamak, üniversite öğrencilerinde çevre ve yenilenebilir enerji konularında farkındalık yaratmak amacıyla üniversitenin Florya’daki kampüsünde gerçekleştirdiği iki günlük Ekofest'te bunun dışında, güneş enerjisiyle çalışan cihazlara, hareket enerjisini elektriğe çeviren ve bir yandan da sanal gerçeklik turu yapılan bisikletten kamp hayatının anlatıldığı bölüme kadar son derece renkli alanlar yer aldı. 

Kulüp üyesi öğrenciler, stantları ziyaret eden arkadaşlarına çevre, sürdürülebilir kampüs ve doğal yaşam gibi konularda bilgiler verdiler. 

Önceki ve Sonraki Haberler