1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Van’da havalar soğudu kaçak elektrik kullanımı arttı

Van’da havalar soğudu kaçak elektrik kullanımı arttı

Enerji Günlüğü – VEDAŞ, havaların soğumasıyla birlikte görev bölgesinde kaçak elektrik kullanımının arttığını bildirdi. Van Gölü Elektrik...

Van’da havalar soğudu kaçak elektrik kullanımı arttı

Enerji Günlüğü – VEDAŞ, havaların soğumasıyla birlikte görev bölgesinde kaçak elektrik kullanımının arttığını bildirdi. 

Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ), havaların soğumasıyla birlikte görev bölgesinde kaçak elektrik kullanımının arttığını, bu yüzden yaşanan yoğun trafo arızalarının kesintileri arttırdığını bildirdi. 

VEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, havaların soğumasıyla birlikte şirketin görev bölgesinde yer alan Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde kaçak elektrik kullanımı arttı. Kaçak kullanım yüzünden oluşan aşırı yük çekişleri, bölgedeki çok sayıda trafonun arızalanmasını da beraberinde getirdi. Arızaların etkisiyle bazı bölgelerdeki elektrik kesintileri de arttı. 

VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, şehir merkezlerinde ya da sınırın sıfır noktasında yaşayan tüm tüketicilere kadar kaliteli enerjiyi kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için çalıştıklarını anlattı ve yaklaşan kış mevsimiyle ilgili uyarılarda bulundu. Kesinti süre ve sıklığı ortalamasında batı standartlarını yakalamayı dolayısıyla da tüketici memnuniyetini artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Emrullah Okuducu, “Yatırımlarımıza en büyük zararı kaçak elektrik kullanan şahıslar vermektedir. Havaların yeni yeni soğumaya başladığı bugünlerde özellikle akşam saatlerinde şebekede oluşan aşırı yüke bağlı olarak trafolarımız, iletkenlerimiz ve kablolarımız zarar görmeye başladı. Kaçak elektrik kullanımına tenezzül eden şahıslar, kendisiyle aynı trafodan enerji alan komşularının karanlıkta kalmasına neden oluyor. Dürüst vatandaşımızın haklarını korumak ve yaşam kalitesine zarar verilmesini engellemek için abone bazlı tesisat kontrollerimizi sıklaştırdık. Geçtiğimiz kış mevsiminde olduğu gibi kaçak elektrik kullanımına bağlı arızaları en aza indirmek için aralıksız çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da kaçak elektrik kullanan şahısları tespit etmeleri durumunda 186 numaralı Çağrı Merkezimize ya da 0.538.655 28 28 numaralı whatsapp ihbar hattımıza bildirmelerini önemle rica ediyoruz. Bu ihbarlarda vatandaşların kişisel bilgilerini kesinlikle paylaşmıyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler