1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Vestas operasyon merkezini Bandırma'da kurdu

Vestas operasyon merkezini Bandırma'da kurdu

Enerji Günlüğü - Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi Vestas, Türkiye’deki 10. yılında Bandırma’da Türkiye ve bölge ülkelerine servis, eğitim ve...

Vestas operasyon merkezini Bandırma'da kurdu

Enerji Günlüğü - Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi Vestas, Türkiye’deki 10. yılında Bandırma’da Türkiye ve bölge ülkelerine servis, eğitim ve lojistik üssü olarak hizmet verecek yeni bir operasyon merkezi açtı. 

97 GW kurulu gücü ile rüzgar enerjisinin küresel lideri olan Vestas, Bandırma’da bulunan yeni operasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Tesis, sadece Vestas Türkiye’ye değil bölge ülkelerine de servis, eğitim ve lojistik üssü olarak hizmet verecek. 

TEKNİK YETERLİLİĞİMİZ ARTACAK

Törende bir konuşma yapan Vestas Türkiye Genel Müdürü Olcayto Yiğit, “Yeni Operasyon Merkezi, büyümekte olan Türk rüzgar enerjisi pazarındaki lojistik ve bakım hizmetlerinin koordinasyonunu geliştiren bir fener olacaktır. Ayrıca, son on yılda çoğalarak gelişen teknik yeterliliğimizi genişletmemize yardım edecektir” sözleri ile yeni merkezin Türkiye'nin rüzgar enerjisi gelişimine etkilerinin altını çizdi.

TÜRKİYE’DEKİ 10. YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI

Bandırma'daki merkezin açılışı, aynı zamanda Vestas'ın Türkiye'deki 10. Yıldönümü kutlamasına sahne oldu. 2008 yılında Türkiye’ye girişinden bu yana Vestas, 1.570 MW'ın üzerinde rüzgar kapasitesinin kurulumunu gerçekleştirdi. On yıl içerisinde İstanbul, Sivas, Hatay ve Bandırma-Balıkesir'de bulunan dört adet servis ve bakım merkezi ile ayak izini geniş bir alana yaydı.

Operasyon Merkezi, servis, eğitim ve lojistik merkezi faaliyetleri ile bu yapılanmanın güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Olcayto Yiğit, “Yurtdışındaki diğer projelere şimdiden destek olabilecek 135 profesyonelden oluşan çok yetenekli bir servis ekibini bir araya getirdik” diyerek bu noktanın altını çizdi. 

“Bu tesisler, Türkiye'de ve diğer komşu ülkelerde çalışan teknisyenleri eğitmek için kullanılacaktır” diyen Olcayto Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü:“Türkiye'de son yıllarda etkileyici bir teknik altyapı geliştirdik ve şimdi bilgi birikimimizi rüzgar enerjisi kullanımının sadece ülkede değil bölgede de genişletilmesi için kullanabiliyor olacağız.” 

 
Önceki ve Sonraki Haberler