1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Veto sonrası termik santral maddesi çıkarılacak

Veto sonrası termik santral maddesi çıkarılacak

Termik santrallerin çevreye uyum için baca filtresi takma zorunluluğunun 2,5 yıl ertelenmesini içeren yasa teklifinin Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesi ardından Termik santral maddesi teklif metninden çıkarılacak.

Veto sonrası termik santral maddesi çıkarılacak

Enerji Günlüğü - Termik santrallerin çevreye uyum için baca filtresi takma zorunluluğunun 2,5 yıl ertelenmesini içeren yasa teklifinin Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesi ardından Termik santral maddesi teklif metninden çıkarılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, termik santrallerin çevreye uyum için baca filtresi takma zorunluluğunun 2,5 yıl ertelenmesini de içeren yasayı iade ettiğinin hatırlatılması üzerine Muş, söz konusu düzenlemenin yasa metninden çıkarılacağını açıkladı. Mehmet Muş, "Değerlendirmelerimizi yaptık, termik santrallere filtre takılmasının ertelenmesi düzenlemesi yasa metninden çıkarılacak" dedi.

Bugün Mecliste Danışma Kuruluna bir tavsiyeleri olacağını söyleyen Muş, "Tavsiye kararı alınırsa yarın Plan ve Bütçe Komisyonu toplanacak. İlgili madde, önergeyle yasa metninden çıkarılacak. Komisyon bunu oyladıktan sonra 5 Aralık Perşembe günü Genel Kurula gelmesini bekliyoruz. Bu şekilde bir takvim işler" diye konuştu.

GÖRÜŞMELERİN UZAMASINI ÖNGÖRMÜYORUZ

Muhalefetle de görüştüklerini bildiren Muş, "Muhalefetin, düzenlemenin kanun metninden çıkarılması yönünde talepleri söz konusu. Zaten diğer maddeler müzakere edildiği için termik santrallere ilişkin düzenlemeyi kanun metninden çıkardıktan sonra bir sorun kalmayacak. Görüşmelerin uzamasını öngörmüyoruz" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler