1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Yapı Kredi sürdürülebilirlik çalışmalarını teyit etti

Yapı Kredi sürdürülebilirlik çalışmalarını teyit etti

Yapı Kredi, iklim değişikliği ve su güvenliğine yönelik çalışmalarını şeffaf bir şekilde raporlayarak CDP’nin hem İklim Değişikliği hem de Su Güvenliği programlarında en yüksek skoru aldı. 

Yapı Kredi sürdürülebilirlik çalışmalarını teyit etti

Enerji Günlüğü - Yapı Kredi, Londra merkezli Karbon Saydamlık Projesi (CDP) tarafından İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında bu yıl A listesine alınarak, her iki programda da Türkiye'den A listesine giren tek finans kuruluşu oldu.

ESG risk yönetimindeki performansı ile Sustainalytics'in 2024 En İyi ESG Şirketleri Listesi'ne giren Yapı Kredi, üst üste üçüncü kez S&P Global'in Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi kapsamında “The Sustainability Yearbook” şirketleri arasında yer almaya da hak kazandı. Banka ayrıca, MSCI ESG derecelendirmesinde AA (Lider) notunu bu yıl da koruyarak, sürdürülebilirlikteki öncü rolünü uluslararası arenada bir kez daha teyit etti.

“İKLİM KRİZİYLE MÜCADELEDE FİNANS SEKTÖRÜNÜN GÜCÜNÜN FARKINDAYIZ”

Yapı Kredi olarak, sürdürülebilirlik konularını bütüncül bir şekilde ele aldıklarını ve önceliklendirdiklerini dile getiren Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, “İklim kriziyle mücadelede finans sektörünün dönüştürücü gücünün farkında bir kurum olarak, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda attığımız her adımda bu sorumlulukla ve ortak değer yaratma vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu doğrultuda çevresel, ekonomik ve toplumsal boyutlarda tüm çalışmalarımızı şeffaf bir şekilde raporlayarak, sadece ülkemizde değil uluslararası arenada da hem sektörümüz hem de ülkemiz için örnek kurum kimliğimizi büyük bir başarıyla taşıyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler