1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Yatağan Santrali’nde toplu sözleşme

Yatağan Santrali’nde toplu sözleşme

Enerji Günlüğü - Muğla’da bulunan Yatağan Termik Santrali’nde örgütlü Maden İş Sendikası ile işletmeci Bereket Enerji arasında toplu iş sözleşmesi...

Yatağan Santrali’nde toplu sözleşme

Enerji Günlüğü - Muğla’da bulunan Yatağan Termik Santrali’nde örgütlü Maden İş Sendikası ile işletmeci Bereket Enerji arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bereket Enerji bünyesinde faaliyet gösteren Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ ile Maden İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Termik santralin maden bölümünde çalışan 360 işçiyi kapsayan yeni dönem toplu iş sözleşmesi 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere 2 yıllık bir süreyi kapsayacak. Toplu iş sözleşmesiyle işçilerin ücretleriyle sosyal haklarında iyileşme sağlandı.

Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, işçilerin emeklerinin karşılığı olarak yeni haklara kavuştuğunu belirterek, “Bereket Enerji ve Yatağan Termik Enerji Üretim şirketinin yöneticilerine görüşmelerdeki olumlu ve özverili yaklaşımları için teşekkür ediyoruz’’ dedi. Maden İş Genel TİS ve Mevzuat Sekreteri Hasan Hüseyin Gürbüz ise özelleştirme sürecinden sonra sendika ve işveren arasında güvene dayalı bir diyalog oluştuğunu, bu olumlu havanın sözleşme görüşmelerine yansıdığını ifade etti.

Maden İş Yatağan ve havalisi şube başkanı Osman İlhan da, “Yatağan’da işçiler de işveren de mutlu’’ diyerek toplu sözleşmeden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Toplu İş sözleşmesi imza törenine Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. adına Aykut Atlas, Arif Yılmaz Durucan, Yusuf Dinç, Serhat Başara ve Av. Nazan Çallı ile birlikte katılan İcra Kurulu üyesi ve Bereket Enerji İnsan Kaynakları Müdürü Ersin Yazıcı, “Yatağan’ın hava kalitesine, üretime ve emeğin değerlendirilmesine bereket geldi’’ diye konuştu.

Bereket Grubu olarak, insana saygılı ve çevreye duyarlı bir yönetim anlayışını ilke kabul ettiklerini anlatan Yazıcı “Bu nedenle, her konuda duyarlı hareket ediyoruz. Toplu iş sözleşmesinin sorunsuz bir şekilde sonuçlanması her iki taraf için sevindirici bir gelişmedir’’ diye konuştu. 

Enerji Günlüğü 

 

Önceki ve Sonraki Haberler