1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. YEDAŞ çalışanları yabancı dilde ‘Rol Model’ olacak

YEDAŞ çalışanları yabancı dilde ‘Rol Model’ olacak

Enerji Günlüğü - YEDAŞ ve yabancı dil eğitimi veren ETL Akademi Samsun ile ‘Yabancı Dil Eğitimi ve Sertifika Programları’ anlaşması imzalayarak‘Paydaş’...

YEDAŞ çalışanları yabancı dilde ‘Rol Model’ olacak

Enerji Günlüğü - YEDAŞ ve yabancı dil eğitimi veren ETL Akademi Samsun ile ‘Yabancı Dil Eğitimi ve Sertifika Programları’ anlaşması imzalayarak‘Paydaş’ oldu.

Türkiye ve İngiltere merkezli dil eğitim kurumu olan ve 2001 yılından birçok dilde eğitim hizmetleri veren ETL English Academy ve ETL Yurtdışı Eğitim Hizmetleri’nin Genel Müdürü Yalçın İskender, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nu ziyaret ederek, YEDAŞ çalışanlarını kapsayacak olan ‘Yabancı Dil Eğitimi ve Sertifika Programları’ anlaşmasını imzaladı.ETL Academy Genel Müdürü İskender, “Bölgesinde ‘rol model’ şirket olan YEDAŞ ile ‘paydaş’ olmamız, ETL için büyük referanstır” dedi.

87 SAAT EĞİTİM VERDİK

ETL English Academy ve ETL Yurtdışı Eğitim Hizmetleri’nin ile yapılan ‘Yabancı Dil Eğitimi ve Sertifika Programı’ anlaşmasının önemine değinen YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, “Bölgemizde faaliyet gösteren ETL Akademi ve YEDAŞ, ‘Bölgesel Paydaşlık’ örneği göstermiştir. Toplam Kalite Yönetim Sistemi’ni tam anlamıyla uygulan ve tüm iş süreçlerinde mükemmelliği amaçlayan YEDAŞ için, bölgemiz içinde yer alan önemli ve dikkata değer şirketlerle paydaş olmamız, bölgesel kalkınmada ‘ortak sinerjinin’ şirketler için ne kadar önemli olduğunun göstergesidir. Bu doğrultuda çalışanlarımıza yabancı dil eğitimlerinde, yutdışı ve yurtiçi seyahatlerinde öncelikler tanıyan bir anlaşma imzaladık. ‘Avrupa’nın ilk 10 şirketi olmak’ hedefleri olan YEDAŞ’ın çalışanları her yıl belirlenen eğitim programı çerçevesinde eğitimler alıyor. 2013 yılında personellerimize kişi başı 87 saat eğitim verdik. Bu yıl yabancı dil eğitimleri üzerinde yoğunluk göstereceğiz” diye konuştu.

MÜKEMMELLİĞİ BENİMSEDİK

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu şöyle devam etti: “YEDAŞ’ın vizyonu 2019 yılında kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında Avrupa’nın ilk 10 şirketi arasında olmak. Bu hedef oldukça büyük ve ulaşılması büyük kazanımlar gerektiren bir hedef. 3 yaşında bir şirket olan YEDAŞ, Avrupa arenasındaki bu yolda tüm çalışanlarıyla birlikte mükemmelliği benimsemiş, rol model ve lider bir şirket olmanın yatırımlarını yapmaktadır.Yönetim modelinde ‘Sürdürülebilirliği’ amaçlayan YEDAŞ, 3 yıldızlı EFQM Mükemmellik Yetkinlik Belgesi’ni almış, Avrupa Mükemmellik Ödülü için vizyonumuzla birlikte ufkunu büyütmüştür” dedi.

İLETİŞİMİN OSKARI’NI ALDIK

Avrupa’da kabul görmüş ve ‘İletişimin Oskarı’ olarak lanse edilen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Jüri Özel Ödülü’nü almanın gururunu yaşadıklarını belirten Genel Müdür Türkoğlu, “Dünyanın en prestijli halkla ilişkiler ödülü olan ve 40 ülkeden 3500’ü aşkın katılımcının yer aldığı, 43 kişilik jüri tarafından değerlendirilen YEDAŞ, ‘Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz’ mottosu ile yola çıktığı ve ‘Bir Bölgesel Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi’ temasıyla olgunlaştırdığı 14 adet Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri, 2014 yılı Holmes Report SABRE Ödülleri finaline katılmaya hak kazanmıştır.Aynı şekilde, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması’nda Kurumsal Sosyal Çevre dalında ‘Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi’ ile birinci olurken, Avrupa’nın İletişim Oskarı olarak kabül gören Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (United Nations Development Programme (UNDP) tarafından da ‘UNDP Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu başarılar asla tesadüf değildir. Doğru iletişim kuruyoruz. Avrupa’nın dikkatini çekiyoruz. Avrupa’nın büyük kuruluşları artık YEDAŞ’ı biliyor ve tanıyor. Avrupa hedefimiz doğrultusunda, mükemmelliği benimsemiş olan çalışanlarımıza teşekkür ediyorum”dedi.

YEDAŞ VE ÇALIŞANLARI YABANCI DİLİ ÖNEMSİYOR

ETL Akademi Genel Müdürü İskender, Türkiye’de İngilizce, Almanca ve Rusça başta olmak üzere dil eğitimi verdiklerini belirterek, “Ülkemizde faaliyet gösteren büyük şirketlerin personellerinin yabancı dil yetkinliklerinin kazanıldırılmasına önem veriyoruz” dedi. Yabancı dil eğitimde dünyanın bir çok ülkesinde dil eğitimi verdiklerini belirten Genel Müdür İskender, “Bir çok yabancı okulun karadeniz temsilciliğini yapıyoruz. Dünyanın en kaliteli okullarında ve 16 ülkede faaliyet göstermekteyiz. Büyük kuruluş ve şirketlerin bünyesindeki çalışanlara yabancı dil ve yurt dışı eğitimleri imkanları sunuyoruz. ETL’nin öncelikli hedefi, uluslararası kabul gören dil eğitim ve öğrenim standartlarına ulaşmak; hatta bu standartlara yapacağı pozitif katkı ile hem Türkiye içindeki hem de dünyadaki dil standartları çıtasını daha yukarılara taşımaktır” diye konuştu.

ETL AKADEMİ, YEDAŞ’A ONLİNE BAĞLI KALACAK

“7 gün 24 saat YEDAŞ çalışanlarına online bağlı olacağız” diyen ETL Akademi Genel Müdürü İskender sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm YEDAŞ çalışanları, Android telefonları ile yararlanabileceği ETL Akademi programı ile online bağlantı kurabilecek ve her branşta yabancı dil eğitimlerini alabilecekler. Bu program ile YEDAŞ çalışanlarına, yurt dışındaki tüm özel günler hakkında bilgilendirme, çeşitli gezilere katılma fırsatı ve ETL’nin sunduğu bir çok hizmetlerden ‘özel fiyatlarla’ faydalanma imkanı sunacağız. YEDAŞ çalışanları yurt dışına çıkmak veya eğitim almak istediğinde aradığı herşeyi ETL Akademi’de bulabilecek.”

Önceki ve Sonraki Haberler