1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. YEDAŞ dağıtım merkezlerini yeniliyor

YEDAŞ dağıtım merkezlerini yeniliyor

Enerji Günlüğü - YEDAŞ, kesintilere neden olan ömrünü tamamlamış eski dağıtım merkezlerini yeniliyor.Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop İl ve İlçelerinde...

YEDAŞ dağıtım merkezlerini yeniliyor

Enerji Günlüğü - YEDAŞ, kesintilere neden olan ömrünü tamamlamış eski dağıtım merkezlerini yeniliyor.

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop İl ve İlçelerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi hizmeti sunmayı amaçlayan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ), şirketin 29 Aralık 2010 yılında özelleştirilmesinden sonra ortaya koyduğu hedeflerinde bir adım daha atarak enerjiyi kalitesiz dağıtan ömrünü tamamlamış eski dağıtım merkezlerini yeniliyor.

Bölgesindeki elektrik dağıtımı şebeke alt yapısında son teknolojiyi kullanarak yenileyen ve iş süreçlerine tüm dünyaca kabul görmüş kurumsal uygulama ve yazılım alanındaki SAP’inin 8 modülünü sistemine entegre ederek, şirket hedef ve stratejilerini sürdürülebilirlik, müşteri memnuniyeti temelinde yenilikçi uluslararası bir kurumsal yapı ile faaliyetlerini sürdürmeyi amaçlayan YEDAŞ, son günlerdefaaliyet gösterdiği bölgede yaşanan programlı elektrik kesintilerinin 25 ila 30 yıllık ömrünü doldurmuş dönüşüm merkezlerindeki yenilemeçalışmalarından dolayı kaynaklandığını açıkladı.

SCADA SİSTEMİ İLE 150 MERKEZ UZAKTAN KONTROL EDİLEBİLECEK

7 milyon dolarlık bütçeye sahip, elektrik arızalarını uzaktan tespit edilip, anında müdahale edileceği SCADA/DMS (Data İzleme, Kaydetme ve Şebeke Yönetimi) Projesi’ni kurduklarını kaydeden YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Devam eden dağıtım merkezi binalarındaki dönüşüm çalışmaları sebebiylezaman zaman uzun süreli kesinti yapılmaktadır. Proje kapsamında 150 adet dağıtım merkezi ve bu merkezlerden aboneleri besleyen 1200 adet fiber enerji yönetimi otomasyonuna alınmaktadır. Sistem ile elektrik şebekesinin tüm kritik değerleri izlenebilecek, birçokarıza dahaoluşmadan önlenebilecektir. Şirketimizin hedefi, bu sistemi en kısa sürede tamamlayarak, müşterilerimizin elektrik kesinti sürelerini minimum yüzde 60 oranında düşürmek ve kaliteli hizmet almalarını sağlamaktır” dedi.

ÖMRÜNÜ YİTİRMİŞ DAĞITIM MERKEZLERİNİ YENİLİYORUZ

Dağıtım merkezlerinin her biri yaklaşık 25-30 yıl önce tesis edilmiş, ekonomik ömrünü doldurmuş merkezler olduğunun altını çizen Genel Müdür Türkoğlu, “Ayrıca dağıtım merkezlerinde bulunan ekipmanlarda, 25-30 yıl öncesinin teknolojisi ile üretilmiş ve kullanılmaya devam etmektedir. Dağıtım merkezleri bu haliyle, arızaya ve arıza sonrası uzun kesinti süreleri yaratmaya daha açıktır. Dağıtım merkezlerinin yaklaşık olarak 5 ila 10 mahallenin elektrik dağıtımını yapmaktadır. Çalışmalar sırasında geniş bir alan enerjisiz kalmaktadır. Ayrıca, bu alt yapılar, çalışan personelimizin can güvenliği açısından daha riskli bir durumdur. Gerçekleşen dönüşüm çalışmaları sayesinde, hem dağıtım merkezi kaynaklı arıza sayıları hem de iş kazası ihtimali sıfıra inecektir” diye konuştu.

YEDAŞ’A 7/24 ULAŞILABİLİRSİNİZ

“Müşterilerimiz, şirketimizin kurumsal web sitesi www.yesilirmakedas.com adresinde yer alan Programlı Elektrik Kesintileri bölümünde, planlanan kesintilere ait tüm bilgilere kolayca ulaşabilir” diyen Genel Müdür Türkoğlu, “Bu kesintilerin, müşterilerimiz de rahatsızlık yarattığı şirketimize ulaşan şikayetlerde de görmekteyiz ve kurumsal olarak takibini sürdürmekteyiz. 186 Nolu Elektrik Arıza ve web sayfamız üzerinde yer alan şikayet forumlarından gelen talepler, Müşteri Memnuniyeti Politika’mız çerçevesinde, müşterilerimize geri dönüşler sağlanarak, bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca kesintileri yazılı ve görsel medya aracılığı ile kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yüksek tüketimli müşterilerimiz SMS yoluyla bilgilendirilmektedir. 186 Nolu Elektrik Arıza hattımız 7/24 hizmet vermektedir. Dağıtım merkezlerindeki yenileme çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlandıktan sonra bu tür kesintilerin yaşanmayacağını kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler