1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. YEDAŞ kış öncesi arıza önleyici bakımları tamamladı

YEDAŞ kış öncesi arıza önleyici bakımları tamamladı

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım AŞ (YEDAŞ), Sinop, Samsun, Amasya ve Ordu'da ağır kış şartlarında elektrik dağıtım hizmetlerinin aksamaması için arıza önleyici bakımları tamamladı. 

YEDAŞ kış öncesi arıza önleyici bakımları tamamladı

Enerji Günlüğü - Yeşilırmak Elektrik Dağıtım AŞ (YEDAŞ), Sinop, Samsun, Amasya ve Ordu'da ağır kış şartlarında elektrik dağıtım hizmetlerinin aksamaması için arıza önleyici bakımları tamamladı. 

Elektrik dağıtım şirketleri, ağır kış şartlarının meydana getirebileceği elektrik kesintilerine karşı teyakkuza geçti. Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde hizmet veren YEDAŞ kış şartlarında herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için çalışmalar yürütüyor. 

TEKNOLOJİK ALTYAPI 

1.000 kişi ve 200 araçtan oluşan YEDAŞ saha ekipleri kış mevsimi öncesinde arıza önleyici bakım çalışmalarına devam ediyor. Yaklaşık 40 Bin kilometrekarelik alanda hat kontrolleri yapan YEDAŞ ekipleri olası aksaklıklara karşı ileri teknoloji alt yapısını da kullanarak hazırlıklarını tamamladı. YEDAŞ, SCADA sistemleri sayesinde tüm şebekeyi uzaktan izleyerek olası arızaları öngörüp hızla müdahale ederek elektrik kesinti sürelerini minimuma indiriyor.

SAHADA ÇALIŞMALAR 7/24 SÜRÜYOR

YEDAŞ Sorumluluk alanında bulunan beş ilde Ekim ayı sonu itibariyle  6654 kilometre uzunluğunda havai hat, 3372 adet dağıtım trafosu ve 1025 dağıtım merkezinin bakımını tamamlandı. Havai hat bakımları kapsamında arızaların önüne geçmek adına direklere kuşkonmaz montajı, jumpere, iletkenlerde ise 5000 metreyi bulan izolasyon malzemesi kullandı. Böylelikle dış etkenlerden kaynaklı arızaların asgari düzeye indirilmesi planlandı. Özellikle bol yağış alan bölgelerde hizmet vermeleri sebebiyle, dağıtım merkezlerini kötü hava şartlarından koruyarak arızaları önlemek amacıyla 80 dağıtım merkezinde inşaat güçlendirme çalışmaları gerçekleştirildi. 

BORA: KESİNTİSİZ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 YEDAŞ Genel müdürü Hasan Yasir Bora, teknolojinin gelişmesiyle günlük hayatta pek çok işin, elektrikli araç gereçler yardımıyla yapıldığını hatırlatarak "Bu nedenle hayatımızın normal akışında devam etmesi için elektrik büyük önem taşıyor. İnsan odaklı çalışmalar yürüten, müşteri memnuniyetini önemseyen şirketimiz, elektriğin yaşamsal değerini de dikkate alarak tüketicilerinin kış mevsimini daha konforlu ve aydınlık geçirmesini hedefliyor” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler