1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Yeniköy ve Kemerköy santrallerinde yangın tehlikesi yok

Yeniköy ve Kemerköy santrallerinde yangın tehlikesi yok

Limak Yatırım, Muğla’da yangının yakınlaştığı Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde çevredeki yerleşim yerlerine tehlike oluşturacak herhangi bir durum olmadığını açıkladı.

Yeniköy ve Kemerköy santrallerinde yangın tehlikesi yok

Enerji Günlüğü - Limak Yatırım, Muğla’da yangının yakınlaştığı Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde çevredeki yerleşim yerlerine tehlike oluşturacak herhangi bir durum olmadığını açıkladı.

Limak Yatırım, Muğla Milas'ta devam eden orman yangınları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Yeniköy ve Kemerköy santrallerinde çevredeki yerleşim yerlerine tehlike oluşturacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi: "Son günlerde yurdumuzun farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarından dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Milas'ın Çökertme-Mazı-Gökbel mevkisinde devam eden orman yangınının dün Milas Ören'de bulunan Yeniköy ve Kemerköy santrallerimize yaklaşması ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Santrallerimizde yangına karşı elimizden gelen her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bugün itibariyle Santrallerimizde çevredeki yerleşim yerlerine tehlike oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Yangının devam ettiği Milas'ın Çökertme ve Fesleğen mahallelerinde Orman İşletme Müdürlüğü ile itfaiyelerimiz ve acil durum müdahale ekiplerimiz ortak çalışmalarına devam etmektedir. Grup şirketlerimizin farklı şantiye ve işletmelerinden gelen yangın müdahale araçları da ek destek olarak bölgeye sevk edilmiş durumdadır. Yöre halkı ve yerel otoriteler ile sürekli iletişim ve dayanışma halindeyiz. Tüm ülkemize geçmiş olsun diyoruz. Alanda aktif olarak görev alan ve bizlerle omuz omuza çalışan tüm kurumlarımıza, özverili çalışanlarına ve fedakar vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler