1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. YEPAŞ, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı

YEPAŞ, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı

YEPAŞ, mükemmellik yolculuğu için KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı.

YEPAŞ, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı

Enerji Günlüğü - YEPAŞ, mükemmellik yolculuğu için KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından; mükemmelliğin temel kavramlarını benimsemek ve hayata geçirmek amacıyla yürütülen Ulusal Kalite Hareketi, Türkiye’de yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda, 2,2 milyona yakın abonelik sözleşmesi kapsamında elektrik tüketimi yapan yaklaşık olarak 5 milyon kişinin elektrik tedarikçisi konumunda olan YEPAŞ da Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı. Şirket, Ulusal Kalite Hareketi’ne katılımı ile faaliyetleri kapsamında benimsediği “sürekli iyileştirme anlayışını” bir adım ileriye taşımayı hedefliyor.

“MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM”

Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’nin imzalandığı törende konuşan YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, UKH’ye katılımları ile birlikte mükemmellik yolculuğunda önemli bir adım attıklarını söyledi. Akşam, “YEPAŞ olarak iyileştirme süreçlerine devam ederek, ‘Mükemmellikte Kararlılık’ belgesini alıp, her yıl öz değerlendirme ile sürekli gelişim aracı olmayı ilke edinerek uzun vadede Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü ve EFQM Kurumsal Mükemmellik Ödülü’nü almayı hedefliyoruz. Hedefimiz doğrultusundaki çalışmalarımıza ise aralıksız devam ediyoruz” diye konuştu.

HEDEF MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ

Ulusal Kalite Hareketi Programı ile öncelikli olarak kurum ve kuruluşların, EFQM Mükemmellik Modeli çerçevesinde kurumsal olgunluk seviyeleri belirleniyor. Belirlenen seviye doğrultusunda kuruluşa, mükemmellik yolculuğu için bir yol haritası sunularak, mükemmellik yolculuğunun ilk adımları belirleniyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından kurum ve kuruluşların; kuvvetli ve iyileştirmeye açık alanları tespit edilerek, iyileştirme planları hazırlanıyor. Kuruluşlar; olgunluk seviyesine bağlı olarak 2 ile 5 yıl arasında değişebilen zaman zarfında kararlılık, yetkinlik ve olgunluk seviyeleri olarak adlandırılan mükemmellik aşamalarını tamamlayıp Türkiye Mükemmellik Ödülleri’ne başvurabiliyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler