1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Yıldız Holding`e pazarlama başkanı

Yıldız Holding`e pazarlama başkanı

Enerji Günlüğü - Yıldız Holding, Türkiye Pazarlama Başkanlığı görevine Lale Saral Develioğlu getirildi.Yıldız Holding, Türkiye Pazarlama Başkanlığı...

Yıldız Holding`e pazarlama başkanı

Enerji Günlüğü - Yıldız Holding, Türkiye Pazarlama Başkanlığı görevine Lale Saral Develioğlu getirildi.

Yıldız Holding, Türkiye Pazarlama Başkanlığı görevine bir atama gerçekleştirdi. Bu görevi, Turkcell kökenli Lale Saral Develioğlu üstlendi. Develioğlu, yeni görevine 1 Mart 2015 tarihi itibariyle başlayacak. Develioğlu’nun Yıldız Holding’deki ana sorumluluğu, mevcut Ülker ve alt kategori markalarının globalleştirilmesinde pazarlama organizasyonunu muhafaza etmek, gözetmek ve organizasyona yol göstermek olacak.

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Lale Saral Develioğlu, 1991 yılında Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yaptı. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Unilever’de Marka Müdürü olarak başlayan Develioğlu, 1998 – 2003 yılları arasında bu kurumda Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü.

2004 başında Turkcell’de Bireysel Müşteriler Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya başlayan Develioğlu, 2006 – 2011 yılları arasında aynı kurumda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2011 – 2014 yılları arasında da Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev üstlendi. Develioğlu, geçtiğimiz yıl Yıldız Holding şirketlerinden Kerevitaş’a Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler