1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Yıldız: Istranca’daki kuyu kapatıldı haberleri maksatlı yapıldı!

Yıldız: Istranca’daki kuyu kapatıldı haberleri maksatlı yapıldı!

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Bakan Yıldız, bir süre önce doğalgaz bulgularına rastlanan Istranca'daki kuyunun kapatıldığı...

Yıldız: Istranca’daki kuyu kapatıldı haberleri maksatlı yapıldı!

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Bakan Yıldız, bir süre önce doğalgaz bulgularına rastlanan Istranca'daki kuyunun kapatıldığı yönündeki haberleri sert bir dille eleştirdi. ''Biz gerçek petrol ve doğalgaz kuyularıyla ilgileniyoruz. Her aklı yetenin kuyuya attığı taşı çıkarmakla yükümlü değiliz” diyen Bakan Yıldız, “Bu haberi yapan arkadaşa sitemlerimi iletiyorum. Biz ciddi iş yapıyoruz. Yapılanları savunmak bile yaptığımız ciddi işe sıkıntı getirmekte. Çalışmaların kuyunun dışında devam etmesi lazım ve o zamana kadar kuyunun kapatılması lazım. Kaynağın ne kadar ekonomik olduğu 3-4 aylık çalışmanın ardından belli olacak. Sondaj sonrası çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

Türkiye'de bulunan kaynağın herkesi sevindirmesi gerektiğini ifade eden Yıldız, “İthalattan şikayetçiysek yerli ve yenilenebilir kaynaklarımıza öncelik vermemiz lazım. Bunları ön plana almamız lazım. Gayretlerimiz bu yüzden. Buna sevinmeyenleri ithalat yaptığımız ülkelerle işbirliği yapması olarak görürüm. Buna da şiddetle karşı çıkarım. Bu haberin maksatlı yapıldığını düşünüyorum” dedi.

ZAM AÇIKLAMASI: DÜNYA FİYATLARINI TAKİP EDİYORUZ
Yıldız, her ay sonunda elektrik, doğalgaz fiyatlarının değerlendirildiğini belirterek, "Dünya fiyatlarını ve maliyetleri takip edip ay sonunda havuzdan çıkan rakamları kamuoyuyla paylaşıyoruz" yanıtını verdi.