1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Ytong’dan çevre ve enerji dostu eğitime destek

Ytong’dan çevre ve enerji dostu eğitime destek

Enerji Günlüğü - ÇEDBİK tarafından düzenlenen ‘LEED Green Associate Eğitimi’, Türk Ytong katkılarıyla gerçekleştirildi.Çevre Dostu Yeşil Binalar...

Ytong’dan çevre ve enerji dostu eğitime destek

Enerji Günlüğü - ÇEDBİK tarafından düzenlenen ‘LEED Green Associate Eğitimi’, Türk Ytong katkılarıyla gerçekleştirildi.

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından düzenlenen ‘LEED Green Associate Eğitimi’ (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik), yapı sektöründe çevre dostu yeşil bina tasarımı ve inşaatıyla ilgilenen profesyonellerin yoğun katılımı ile yapı malzemesi şirketi Türk Ytong katkılarıyla 24 Ocak Cuma günü İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde 165 katılımcı ilegerçekleştirildi.

LEED değerlendirme sistemine dair detaylı bilgi paylaşmak, katılımcıları LEED Green Associate sınavına hazırlamak ve LEED AP sınavına girenleri desteklemek amacıyla, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC)’nin Türkiye Temsilcisi Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından düzenlenen eğitimin ana sponsoru Türk Ytong oldu.

Gün geçtikçe önemini ve değerini artıran; klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, ekonomik ve yüksek performanslı binaları tanımlayan LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikasyonu dünya çapındaartarak tercih edilir hale gelirken, bu alanda eğitimli profesyonellere duyulan ihtiyacın hızla arttığı tespiti ile organize edilen eğitim, sektör profesyonellerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Türk Ytong bu proje ile eğitime ve çevreye verdiği desteği, dünyanın en yaygın yeşil bina sertifikalama sistemi olan LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Green Associate eğitimine verdiği destek ile bir kez daha vurgulamış oldu.

Tamamen ücretsiz olarak deneyimli LEED uzmanları tarafından Türkçe olarak sunulan eğitim ile katılımcılar, değerlendirme sistemi hakkında kapsamlı bir eğitim alırken, LEED Green Associate sınavına yönelik örnek sorular üzerinde de çalışma fırsatı yakaladı.

Yapı sektöründe çevre dostu yeşil bina tasarımı ve inşaatıyla ilgilenen tüm profesyonelleri ve LEED Green Associate sınavına girmek isteyen 165 kişinin katılım gösterdiği eğitim ile LEED değerlendirme sistemini açıklamak ve ayrıntılı bilgi vermek, katılımcıları LEED Green Associate sınavına hazırlamak ve LEED AP sınavına girenlere destek olmak amaçlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler