1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Zorlu Enerji, BizEnerji buluşmasını kadın çalışanlarına ayırdı

Zorlu Enerji, BizEnerji buluşmasını kadın çalışanlarına ayırdı

Zorlu Enerji, konuklarını ağırladığı gelenekselleşen BizEnerji buluşmalarının 9’uncusunu kadın çalışanlarına ayırdı.

Zorlu Enerji, BizEnerji buluşmasını kadın çalışanlarına ayırdı

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji, gelenekselleşen BizEnerji buluşmalarının 9’uncusunu ilham veren kadınlar bir araya geldi.

Zorlu Enerji çalışanları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen “BizEnerji” buluşmasında Alaşehir’de bir araya geldi. “BizEnerji” buluşmasında; Zorlu Enerji çalışanları; Masal anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Liberman ve Alaşehir Kadın Kooperatifi Başkanı Selen Türker Öküzcüoğlu ile zoom etkinliğinde bir araya geldi. 

ALAŞEHİR KADIN KOOPERATİFİNE ÇANTA SİPARİŞİ

Alaşehir Kadın Kooperatifi Başkanı Selen Türker; kadın emeği kooperatiflerinin gelişmesi ve yaygınlaşması için yaptıkları çalışmaları ve Alaşehir Kadın Kooperatifini detaylı bir şekilde anlattı. Türker ayıca, Zorlu Enerji’nin kadın çalışanlarına 8 Mart hediyesi olarak üretmelerini istedikleri çantaların onların en büyük siparişlerinden biri olduğunu vurguladı. 

Türker konuşmasında “Alaşehir’li kadınların ekonomiye katılmasının yanında Alaşehir’de kadınların sosyal olarak da kendilerini ifade ettikleri, güzel zaman geçirdikleri bir oluşum haline geldik. Bölgede kadınların güçlendirilmesi anlamında öncü olduğumuzu söyleyebilirim. Kadınlar çoğu kez gönüllü çalışmalarla kooperatifin büyümesi de katkı sunuyor, sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. Kadınlarla birlikte büyüyor ve güçleniyoruz” ifadelerine yer verdi. 

BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİRSE HERŞEY DEĞİŞİR

Birlikte hayal kurmanın gücüne inanan ve iyiliğin bundan doğacağını düşünen Masal anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Liberman ise her konuya merakla yaklaşmanın ve masallar üzerine yeniden düşünmenin önemine vurgu yaptı. Liberman; “Kadınların kurban rolüne büründürüldüğü masalların tersini düşünmek gerekiyor. Bir kurban olarak çizilmiş kadın hikayesini değiştirip onları kahraman olarak görmeye başladıktan sonra hayattaki pek çok şey değişiyor. Bütün kadınlar aslında bizden önce gelen kadınların ne kadar güçlü olduğunu masallardaki kadınların hikayelerini değiştirince de apaçık şekilde görüyoruz. Kadınları masallarda özgürleştirdikçe, gerçek hayatta da kendi hikayelerimizde de özgürleşiyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler