1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Zorlu Enerji ZES ile sürdürülebilirlik ödülü aldı

Zorlu Enerji ZES ile sürdürülebilirlik ödülü aldı

Zorlu Enerji, 81 ilde 1.100 istasyona ulaşan ZES elektrikli araç şarj istasyonu ağı ile Sürdürülebilirlik Ödülü aldı.

Zorlu Enerji ZES ile sürdürülebilirlik ödülü aldı

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji, 81 ilde 1.100 istasyona ulaşan ZES elektrikli araç şarj istasyonu ağı ile Sürdürülebilirlik Ödülü aldı. 

Zorlu Enerji’nin sürdürülebilirlik stratejisi hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES, ABD merkezli Business Intelligence Group tarafından ödüllendirildi. ZES, 2016 yılından bu yana her yıl, alanında dünyanın en büyük şirketlerinin katılımıyla düzenlenen Sustainability Awards’ta (Sürdürülebilirlik Ödülleri) "Yılın Sürdürülebilirlik Ürünü" kategorisinde ödüle layık bulundu.

zes.jpeg1100’DEN FAZLA SOKET İLE HİZMETTE

Zorlu Enerji, karbon salımını kaynağından başlayarak kesmeyi hedeflediği yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Zorlu Enerji, ZES’ le şehirlerdeki karbon salımının en aza indirilmesini hedefliyor. Bu kapsamda, pazar lideri olarak 1100’den fazla soketle 81 ilin tamamına hizmet veren ZES’in sürdürülebilirliğe sağladığı katkı göz önünde bulundurularak global çapta düzenlenen Sürdürülebilirlik Ödülüne layık görüldü.

ENERJİDE KARBON AYAK İZİNİ AZALTMAK

Zorlu Enerji Sektör Başkanı Sinan Ak, “Enerji sektöründe karbon ayak izini azaltmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de yenilenebilir kaynaklara dayalı bir enerji ekosistemi yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni nesil teknolojileri de hayata geçirerek, gezegenimizin geleceğini korumak ve sürdürülebilir bir geleceği mümkün kılmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

ELEKTRİKLİ ARAÇLA KESİNTİSİZ SÜRÜŞ

Zorlu Energy Solutions ZES, yüksek hızlı şarj istasyonları dört aracı aynı anda şarj edebiliyor. ZES istasyonlarına gelen sürücüler, elektrikli araçlarını 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaştırabilecek şeklide hizmet alabiliyor. ZES, sadece şehir içinde değil uzun mesafe sürüş gerçekleştirmek isteyen sürücülere de Türkiye’nin dört bir yanında kesintisiz sürüş imkânı sağlıyor.

ZES YURT DIŞINA DA AÇILACAK

Zorlu Enerji, elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES ile Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da elektrikli araç sahiplerine hizmet sunmayı hedefliyor. Zorlu Enerji bu doğrultuda, bilgi birikimini Doğu Avrupa başta olmak üzere çevre coğrafyalara da taşımayı hedefliyor.

SUSTAINIBILITY ÖDÜLLERİ HAKKINDA

The Business Intelligence Group Sürdürülebilirlik Ödülleri ile, sürdürülebilirliği iş uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline getirerek çevre üzerindeki etkiyi azaltmak için faaliyet yürüten her büyüklükteki organizasyon, girişim, lider ve ekip üyesini ödüllendiriyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler