1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Zorlu Kırklareli'deki tesisinde kapasite arttıracak

Zorlu Kırklareli'deki tesisinde kapasite arttıracak

Enerji Günlüğü – Zorlu Enerji'nin Kırklareli'de bulunan Elektrik Enerjisi ve Buhar Üretim Tesisi kapasite arttıracak.Zorlu Enerji Elektrik Üretim...

Zorlu Kırklareli'deki tesisinde kapasite arttıracak

Enerji Günlüğü – Zorlu Enerji'nin Kırklareli'de bulunan Elektrik Enerjisi ve Buhar Üretim Tesisi kapasite arttıracak.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesi, Büyükkarıştıran Beldesi, Uğurlu Dere mevkiinde bulunan 282,08 MWt kapasiteli doğalgazdan elektrik enerjisi ve buhar üretimi tesisinde kapasite artışı yapmayı planlıyor.

Kapasite artışı ile tesiste 22 MWt yakıt ısıl gücüne sahip GT5 (Gaz Türbini) lisans iptal sürecine alınmış olup ve buhar üretim amaçlı 2 adet 26,19 MWt yakıt ısıl gücüne sahip kömür kazanı kurulacak. Bu artış ile birlikte faaliyet alanına 2 adet kazan için 1500 m2 ve 1000 m2 kömür stok alanı olmak üzere toplamda 2500 m2'lik kapalı alan inşa edilecek.

20.001.200 TL bedelli kapasite artış projesi ile kurulacak bu iki kömür kazanında sadece buhar üretimi yapılacak, elektrik üretimine gidilmeyecek.

PROJE İLE İLGİLİ ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, proje ile ilgili Kırklareli Valiliği'ne sunulan Çevresel Etki Değerlendirmesi dosyasının incelenip uygun bulunarak projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı duyuruldu.

Önceki ve Sonraki Haberler