1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Zorlu, Osmangazi EDAŞ'ın yeni sahibi oldu

Zorlu, Osmangazi EDAŞ'ın yeni sahibi oldu

Enerji Günlüğü - EPDK, Osmangazi EDAŞ ve Osmangazi EPSAŞ hisselerinin Zorlu Grubu'na devredilmesini onayladı.Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 01.12.2016...

Zorlu, Osmangazi EDAŞ'ın yeni sahibi oldu

Enerji Günlüğü - EPDK, Osmangazi EDAŞ ve Osmangazi EPSAŞ hisselerinin Zorlu Grubu'na devredilmesini onayladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 01.12.2016 tarihli toplantısında Osmangazi EDAŞ ve Osmangazi EPSAŞ’ın ana hissedarı Dedeli Yatırım İnşaat Taahhüt Elektrik Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş.’nin tüm hisselerinin Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devredilebilmesine onay verdi.

Devir işlemlerinin tamamlanması ile Zorlu Grubu Türkiye elektrik dağıtım sektöründe yerini almış olacak.

 

Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ; Afyon, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde 1,5 milyonu aşkın sayıda aboneye dağıtım ve perakende satış hizmetleri sunuyor.

Kurul, 01.08.2013 tarihli toplantısında alınan Karar ile Şirketlerin yönetiminde yaşanan zaaflar ve problemler nedeniyle 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun (Kanun) 16 ncı maddesi üçüncü fıkrası kapsamında tedbiren Şirketin mevcut yönetim kurulu üyelerine görevden el çektirmiş ve yerlerine yeni yönetim kurulu üyeleri atamıştı. Şirket hisselerinin devrinin tamamlanması ile beraber, kısa süre içerisinde EPDK tarafından alınan tedbirlerin kaldırılması bekleniyor.

ZORLU'DAN OEDAŞ VE OEPAŞ İÇİN TEKLİF

Önceki ve Sonraki Haberler