1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Zorlu su ayak izini onaylatan ilk enerji şirketi oldu

Zorlu su ayak izini onaylatan ilk enerji şirketi oldu

Enerji Günlüğü - Tüm tesislerinde su kaynaklarını verimli kullanma ve atık suları azaltma çalışmaları yürüten Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’de...

Zorlu su ayak izini onaylatan ilk enerji şirketi oldu

Enerji Günlüğü - Tüm tesislerinde su kaynaklarını verimli kullanma ve atık suları azaltma çalışmaları yürüten Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’de su ayak izini hesaplatarak onaylatan ilk enerji şirketi oldu. 

Zorlu Enerji, Zorlu Jeotermal ve Zorlu Doğal şirketleriyle tüketilen her mal ve hizmetin üretiminden tüketimine kadar kullanılan su miktarını tanımlayan su ayak izini hesaplatarak onaylatan Türkiye’deki ilk enerji şirketleri oldu.

Enerji sektöründe Türkiye’nin ilk ISO 14046 Su Ayak izi Belgesini alan Zorlu Enerji Grubu’nun üç şirketi doğaya verdikleri değeri bağımsız kurumlarca tescilletmiş oldu.

SUYUN VERİMLİ KULLANIMINDA TOPLUM BİLİNCİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Karbon Saydamlık Projesi’ne Türkiye’den katılan ilk enerji şirket olarak 2011 yılından bu yana her yıl karbon ayak izimizi, 2017 yılından bu yana ise su ayak izimizi kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaşıyoruz.

2010 yılından bu yana ISO 14064 Sera Gazı Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi standardını yine sektöründe ilk olarak hayata geçiren Grup olarak şimdi de ISO 14046 Su Ayak izi Belgesini alarak doğaya, çevreye ve topluma verdiğimiz değeri bir kez daha göstermiş olduk. Bu belgelendirme ile tüm tesislerimizde su kaynaklarının verimli kullanımı, atık suların azaltılması çalışmalarını sistematik hale getirerek yönetiyoruz. CDP platformu aracılığıyla bu performansımızı kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmaya başlayacağız. Paydaşlarımızla yaptığımız görüşmelerle neticesinde hayata geçirdiğimiz bu projeyle; suyun verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanılması konusunda toplum bilincini de arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler