1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Zorlu’dan Ege’de yeni elektrikli şarj istasyonları

Zorlu’dan Ege’de yeni elektrikli şarj istasyonları

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji, İzmir Gaziemir, Manisa Merkez Zorpet ve Manisa Salihli’de olmak üzere yeni elektrikli şarj istasyonları açtı.Zorlu Enerji...

Zorlu’dan Ege’de yeni elektrikli şarj istasyonları

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji, İzmir Gaziemir, Manisa Merkez Zorpet ve Manisa Salihli’de olmak üzere yeni elektrikli şarj istasyonları açtı.

Zorlu Enerji 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonları hayata geçirmeye devam ediyor. Sadece şehir içi kullanım için değil, aynı zamanda şehir dışı seyahatlerde de elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve onlara kesintisiz bir sürüş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden ZES, bu kapsamda Ege’de iki farklı noktada daha elektrikli şarj istasyonu hayata geçirdi. Elektrikli şarj istasyonları, belirli bir süre için ücretsiz kullanım hizmeti verecek.

HEDEF 200 NOKTA ZES İSTASYONU

Son açılan istasyonlarla birlikte İzmir, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Kocaeli ve İstanbul illerinde toplam 23 farklı noktada elektrikli şarj istasyonlarıyla hizmet veren ZES istasyonlarının, 2019 sonuna kadar 200’e çıkarılması hedefleniyor. Bu sayede kullanıcılar, Türkiye’nin birçok bölgesine şarj problemi yaşamadan rahatça yolculuk yapabilecek. Şarj istasyonlarının artması, elektrikli araç ekosistemine de katkı sunarken birçok elektrikli araç markasının da Türkiye pazarına giriş sürecini hızlandırması anlamına geliyor.

ZES’e ilave olarak Zorlu Enerji’nin elektrikli araç ekosistemine katkıda bulunmak için “electrip” adında saatlik kiralama hizmeti de bulunuyor. Electrip’le tüketiciler belirlenen ZES istasyonlarından mobil uygulama üzerinden randevu sistemiyle elektrikli araç kiralayabiliyorlar. Şimdilik İstanbul’da hizmet veren electrip’den yakında diğer şehirlerde de faydalanılabilecek.