1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Zorlu’nun elektrikli şarj istasyon sayısı 100’e ulaştı

Zorlu’nun elektrikli şarj istasyon sayısı 100’e ulaştı

Elektrikli araçlar için şarj istasyonu altyapısını kurarak Türkiye’yi geleceğe hazırlayan Zorlu Enerji markası ZES’in istasyon sayısı 100’e ulaştı.

Zorlu’nun elektrikli şarj istasyon sayısı 100’e ulaştı

Enerji Günlüğü - Elektrikli araçlar için şarj istasyonu altyapısını kurarak Türkiye’yi geleceğe hazırlayan Zorlu Enerji markası ZES’in istasyon sayısı 100’e ulaştı.

Zorlu Enerji, 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) markasıyla ülkemizde elektrikli araçların yaygınlaşması ve üreticilerin Türkiye pazarına girmesi için belirli altyapı koşullarının da sağlanması için yatırım yapmaya devam ediyor. ZES’in istasyon sayısı 100’e ulaştı. ZES, böylece Türkiye’nin 14 büyükşehrini birbirine bağlarken toplamda 24 şehir arasında kesintisiz ulaşım sağlıyor.

24 Ekim Uluslararası İklim Eylem Günü’nde konuya dikkat çeken ZES, hayata geçirdiği elektrikli araç şarj istasyonlarıyla İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Ankara, Muğla, Antalya, Denizli, Aydın, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Burdur ve Isparta şehirlerini birbirine bağlıyor. ZES, aynı zamanda sürücülerin Ege ve Akdeniz kıyılarına kesintisiz sürüş yapmasını sağlıyor. Bununla beraber halihazırda istasyonu bulunan şehirlere de alternatif rotalar için iyileştirmeler yapan ZES, bu kapsamda lokasyon, istasyon ve soket sayısını da her geçen gün artırıyor. Bugün 100 farklı lokasyonda ve 190 araç kapasitesiyle hizmet veren ZES’in hızlı şarj istasyonlarının sayısı 100'e ulaştı. ZES’in uzun vadeli hedefi ise 1000 istasyona erişmek.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler