1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Zorlu'nun Sarıtepe-Demirciler RES’i tam kapasite üretimde

Zorlu'nun Sarıtepe-Demirciler RES’i tam kapasite üretimde

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji’nin Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde bulunan 80,3 MW'lık Sarıtepe-Demirciler Rüzgar Enerjisi Santralleri (RES) projesi tam...

Zorlu'nun Sarıtepe-Demirciler RES’i tam kapasite üretimde

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji’nin Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde bulunan 80,3 MW'lık Sarıtepe-Demirciler Rüzgar Enerjisi Santralleri (RES) projesi tam kapasite elektrik üretimine başladı.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin yaptığı açıklamaya göre, Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde 100 milyon Euro yatırımla kurulumunu gerçekleştirdiği 80,3 MW kapasiteli Sarıtepe-Demirciler Rüzgar Enerjisi Santralleri (RES) projesi tam kapasite elektrik üretimine başladı.

Açıklamada, projenin Zorlu Enerji’nin, Türkiye’nin en büyük rüzgar santralleri arasında gösterilen 135 MW kurulu güçteki Gökçedağ RES’den sonra Türkiye’deki ikinci RES projesi konumunda olduğu belirtildi.

ŞİRKET RÜZGARDA TOPLAM 271.7 MW GÜCE ULAŞTI

Sadece Türkiye’nin değil, Pakistan’ın da en büyük RES yatırımcıları arasında yer aldıklarını belirten Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, “Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde 100 milyon Euro yatırım ile kurduğumuz Sarıtepe - Demirciler RES ile birlikte yerli ve yenilenebilir enerjinin yurt içi portföyümüzdeki oranı yüzde 67’ye yükselirken; rüzgarda Türkiye’de 215.3, Pakistan yatırımımızla birlikte ise toplam 271.7 MW’lık güce ulaştık” dedi.

Sarıtepe-Demirciler RES’in 59,85 MW kurulu güçteki ilk iki fazı sisteme Temmuz ayı sonunda bağlanmıştı. 

ZORLU'NUN SARITEPE-DEMİRCİLER RES'İ ÜRETİMDE!

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler