1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Almanlardan Mehmet Hattat`ın madenine övgü

Almanlardan Mehmet Hattat`ın madenine övgü

Enerji Günlüğü - Almanya’nın en önemli maden mühendisliği bölümü profesörleri, Hattat Holding A.Ş’nin Batı Karadeniz Mega Enerji Üssü Projesi’ne...

Almanlardan Mehmet Hattat`ın madenine övgü

Enerji Günlüğü - Almanya’nın en önemli maden mühendisliği bölümü profesörleri, Hattat Holding A.Ş’nin Batı Karadeniz Mega Enerji Üssü Projesi’ne tam not verdi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrenci ve Öğretim Elemanı Değişim Programları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Erasmus Haftası kapsamında, TFH Georg Agricola zu Bochum ve  RWTH Aachen Üniversitesi öğretim görevlileri Hattat Holding A.Ş’nin Batı Karadeniz Mega Enerji Üssü yatırımlarını inceledi. TFH Georg Agricola zu Bochum Üniversitesi’nden, Prof. Dr. Frank Otto, Prof. Dr. Michael Hegemann, Prof. Dr. Albert Daniels, RWTH Aachen Üniversitesi’nden Dr.Tobias Katz, Dr. Rene Randaxhe ve Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri  katıldı.

Üniversitenin maden, inşaat, jeodezi, fotogrametri ve jeoloji mühendisliği fakültelerinin öğretim görevlilerinin 7 günlük programları çerçevesinde, Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerine eğitim veren heyet, sonrasında Hattat Holding’in Gömü, Kazpınarı, Amasra’da bulunan kömür üretim tesisleri, yeraltı hazırlık galerileri, kuyu ve vinç binaları, Roadheader test galerisi çalışmaları, yeraltı üretim çalışmaları, yüzeysel kömür hazırlık panoları ile metan gazı ve karotlu sondajlarda incelemelerde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler