1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Anel Elektrik BAE’de yerel ortaklı yeni şirket kuruyor

Anel Elektrik BAE’de yerel ortaklı yeni şirket kuruyor

Anel Elektrik, BAE’de kamu ihalelerine girebilmek için yerel ortaklı yeni bir şirket kuruyor.

Anel Elektrik BAE’de yerel ortaklı yeni şirket kuruyor

Enerji Günlüğü - Anel Elektrik, BAE’de kamu ihalelerine girebilmek için yerel ortaklı yeni bir şirket kuruyor.

 Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret AŞ [ANELE], Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Anel Consultancy & Engineering LLC unvanlı yeni bir şirket kuruyor. 

Anel Elektrik, BAE’de daha önce %100 bağlı ortaklığı olarak Anel Emirates General Contracting Sole Proprietorship LLC unvanlı bir şirket kurmuştu. Ancak Anel Emirates, BAE devlet petrol şirketi Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) ve Abu Dhabi Ports tarafından ihale edilen işlere, yerli ortağı bulunmadığı için teklif veremiyordu. 

ADNOC ve Abu Dhabi Ports, sadece yerel ortaklı şirketlere ön yeterlilik veriyor. Bu amaçla Anel Emirates, Hamid Mohamed Abdulraheem Alshaer Al Marzooqi adlı BAE vatandaşı ile ortaklaşa, Anel Consultancy & Engineering LLC unvanlı yeni bir şirket kuracak. 

Yeni şirketin hakim ortağı Anel Emirates olacak ve her türlü yönetimi Anel Emirates üstlenecek. Anel Consultancy’nin %49’u Anel Emirates’e; %51’i ise Hamid Mohamed Abdulraheem Alshaer Al Marzooqi’ye ait olacak. Ancak kar dağıtımında Anel Emirates %80 pay alacak; Hamid Mohamed Abdulraheem Alshaer Al Marzooqi ise %20 oranıdna kar payı alacak.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler