1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Arena güneş enerjisi teknolojileri dağıtımı yapacak

Arena güneş enerjisi teknolojileri dağıtımı yapacak

Yerli teknoloji şirketi Arena, kuracağı Yenilenebilir Enerji Teknolojileri iş birimi ile güneş paneli, inverter ve kablo gibi güneş enerjisi teknolojileri dağıtım faaliyeti yürütecek.

Arena güneş enerjisi teknolojileri dağıtımı yapacak

Enerji Günlüğü - Yerli teknoloji şirketi Arena, kuracağı Yenilenebilir Enerji Teknolojileri iş birimi ile güneş paneli, inverter ve kablo gibi güneş enerjisi teknolojileri dağıtım faaliyeti yürütecek.

Türkiyeli teknoloji şirketi Arena, Borsa İstanbul’da yaptığı açıklamada şirket bünyesinde “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri” iş biriminin kurulmasına karar verdiğini duyurdu. Birim bünyesinde, başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir temiz enerji üretimi teknolojilerine ait ürünlerin dağıtımı yapılacak.

Arena, bünyesindeki “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri” iş birimi ile başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir temiz enerji yatırımlarını desteklemeyi, bu yatırımların hayata geçirilmesinde ihtiyaç duyulan tüm teknoloji ürünlerini sağlamayı ve bu ürünleri iş ortakları ve müşterilerinin ihtiyaç duyabileceği finansal çözüm ve teknik hizmetlerle pazara sunmayı amaçlıyor.

DAĞITIMI YAPILACAK ÜRÜNLER

Birim ilk aşamada Set Photo – Voltaic (PV) güneş enerjisi panellerinin, Huawei Güneş Paneli Inverter’larının ve Nexans Solar Kablo ürünlerinin dağıtımını yapacak. Bununla birlikte birimin çatısı altında, iş ortakları ve müşterilerin ihtiyaç duyabileceği finansal çözüm ve teknik destek hizmetleri sunulacak.

GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIM İÇİN CAZİP BİR ALAN

Arena Grup CEO’su Serkan Çelik konuya ilişkin yaptığı açıklamada, küresel ısınmaya bağlı olarak artan doğa felaketlerinin ve oluşan çevre bilincinin insanlığı fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeye zorladığını belirterek, “Güneş enerjisi diğer alternatiflere kıyasla daha küçük ölçeklerde yatırım yapılmasına elverişli ve geri dönüş süresi çok daha kısa yatırım modeli ile pek çok yatırımcı ve tüketici için cazip bir alan. Ayrıca istikrarlı bir tedarik zinciri yapısı oluşması yatırımcıların daha güvenle hareket edebilmesini sağlayacak. Arena olarak, tedarik süreci yönetimindeki 30 yıllık tecrübemiz ile sunacağımız finansal çözümler ile bu sektörde istikrarlı, güvenilir bir tedarik zinciri yapısı oluşmasına ve iş ortaklarımızın iş hacminin artmasına katkı sağlamak için çalışacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler