1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Arnavutluk`ta TAP çalışmaları başladı

Arnavutluk`ta TAP çalışmaları başladı

Enerji Günlüğü - Arnavutluk'ta Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) için yol bağlantı ve köprü yenileme ve inşa çalışmalarına başlandı.Trans Adriyatik...

Arnavutluk`ta TAP çalışmaları başladı

Enerji Günlüğü - Arnavutluk'ta Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) için yol bağlantı ve köprü yenileme ve inşa çalışmalarına başlandı.

Trans Adriyatik Boru Hattı AG (TAP) bugün bir açıklama yaparak, TAP projesi kapsamında Arnavutluk'tayol bağlantı ve köprü yenileme ve inşa çalışmalarına başlandığını duyurdu.

TAP Genel MüdürüIan Bradshaw, Arnavutluk'ta Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) için yol bağlantı ve köprü inşasının proje açısından önemine vurgu yaparak, çalışmaların çevrede yaşayan insanlara ve doğaya zarar vermeyecek şekilde yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Çalışmalar kapsamında Arnavutluk'ta yaklaşık 100 kilometrelik yol yenilenecek ve üç yeni köprü yapılarak 40 mevcut köprü yenilenecek. Çalışmaların 2016 yılında tamamlanması planlanıyor.

TAP boru hattı Azerbaycan'ın Şah Deniz II sahasından çıkarılan ve Türkiye'nin batı sınırına kadar Trans-Anadolu boru hattı (TANAP) ile taşınacak doğalgazı 2020 yılı sonuna kadar Avrupa'ya ulaştıracak.

Yaklaşık 870 kilometre uzunluğunda kurulacak TAP boru hattı, Türkiye-Yunanistan sınırındaki Kipoi'den başlayarak Yunanistan, Arnavutluk ve Adriyatik Denizi'ni geçerek İtalya'nın güneyine ulaşacak.

TAP'ta BP'nin yüzde 20, Statoil'in yüzde 20, Fluxys'in yüzde 16, Total'in yüzde 10, E.ON'un yüzde 9 ve Axpo'nun yüzde 5 payı bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler