1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bakan Dönmez'den enerji sektörüne teşekkür

Bakan Dönmez'den enerji sektörüne teşekkür

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji sektörüne Milli Dayanışma Kampanyası'na gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Bakan Dönmez'den enerji sektörüne teşekkür

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji sektörüne Milli Dayanışma Kampanyası'na gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yazılı bir açıklama yaparak, enerji sektöründe faaliyet gösteren şirket ve sivil toplum kuruluşlarına (STK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na gösterdikleri yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

Bakan Dönmez, yaptığı yazılı açıklamada, enerji sektörünün elini taşın altına koymaya hazır olduğuna dikkat çekerek, sektörün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından baştılan kampanyaya ilk günden beri yoğun ilgi gösterdiğini ve bunun mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Dönmez, "Elektrik, doğalgaz, maden, petrol, yenilenebilir enerji, nükleer enerji alanlarında faaliyet gösteren şirket ve STK’larımız kampanyaya en hızlı şekilde dahil olarak güzel bir dayanışma örneği gösterdi. Sektörümüzün tüm paydaşlarına bu süreçte göstermiş oldukları ilgi ve hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Başta sağlık çalışanları olmak üzere hayat akışının sekteye uğramaması için sahada görevli herkese enerjileriyle destek olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Dönmez, şunları kaydetti:

"Gün birlik günüdür. Gün beraberlik günüdür. Gün millet olarak hep birlikte dayanışma günüdür. İnanıyorum ki bu günler gelip geçtiğinde bu dayanışma ruhu bizi birbirimize daha fazla bağlayacak. Dünden daha güçlü olacağız. Yarınlarımızı da bu güç ve ruhla inşa edeceğiz." 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler