1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Başkentgaz’dan Akcez Enerji’yi satın alma teklifi

Başkentgaz’dan Akcez Enerji’yi satın alma teklifi

Başkent Doğalgaz, elektrik dağıtım ve satış sektörlerinde yatırım yapma kararı doğrultusunda Akcez Enerji'ye Torunlar Enerji ile ortak satın alma teklifi verdi.

Başkentgaz’dan Akcez Enerji’yi satın alma teklifi

Enerji Günlüğü - Başkent Doğalgaz, elektrik dağıtım ve satış sektöründe de faaliyet bulunmayı hedefliyor. Şirket, Sakarya Elektrik'in ana ortağı Akcez'i Torunlar Enerji ile almak üzere teklif verdi.

Başkent Doğalgaz, doğalgaz dağıtım sektörünün yanı sıra elektrik dağıtım ve satış sektörüne de girmeye hazırlanıyor. Şirket yaptığı açıklamada, Sakarya Elektrik'in ana ortağı Akcez'i Torunlar Enerji ile almak üzere teklif verdiğini duyurdu. 

BAŞKENTGAZ'IN PAYI %49'U AŞMAYACAK

Yapılan açıklamada, Şirket yönetim kurulunun 21.04.2022 tarihli toplantısında; nakit varlıkların stratejik hedefler doğrultusunda kullanılması, doğalgaz dağıtım sektörünün yanı sıra elektrik dağıtım ve satış sektörlerinde de faaliyette bulunmanın yaratacağı sinerjiden yararlanılması amacıyla elektrik dağıtım ve satış sektörüne yatırım yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, "İki milyon abone ile Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde faaliyet gösteren Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş.'nin ana ortağı olan AKCEZ Enerji Yatırımları San.ve Tic.A.Ş.'nin paylarının alımı için, Şirketimiz payının %49'u aşmaması kaydıyla Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte müştereken teklif verilmesine karar verilmiş ve satın alma teklifi 22.04.2022 tarihinde gönderilmiştir” denildi. Konuya ilişkin gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı da kaydedildi.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler