1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bayramda borçtan elektrik kesilmeyecek 

Bayramda borçtan elektrik kesilmeyecek 

Borcunu ödememiş abonenin elektriğinin bayramlarla hafta sonları kesilemeyeceğine ilişkin düzenleme yolda. Yeni yönetmelik taslağına göre borçlu abone 65 yaş üstü, şehit yakını ve malul/gazi ise elektriği üç ay kesilemeyecek. 

Bayramda borçtan elektrik kesilmeyecek 

Enerji Günlüğü - Borcunu ödememiş abonenin elektriğinin bayramlarla hafta sonları kesilemeyeceğine ilişkin düzenleme yolda. Yeni yönetmelik taslağına göre borçlu abone 65 yaş üstü, şehit yakını ve malul/gazi ise elektriği üç ay kesilemeyecek. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) bütün dağıtım şirketlerinin uyması gereken kuralları içeren ve bir .yönetmelik ile dört adet Usul Esas’tan oluşan kalite mevzuatı paketini kabul etti, yeni elektrik piyasası tüketici hizmetleri yönetmeliği taslağını da kamuoyu görüşüne açtı. 

BORÇTAN ÖTÜRÜ ELEKTRİK KESMEYE KISIT  

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, önümüzdeki günlerde karara bağlayacakları yeni elektrik piyasası tüketici hizmetleri yönetmeliği taslağının çok önemli yenilikler getirdiğini söyledi. Yılmaz "Örneğin 65 yaş üstü aboneler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerimizin borcundan ötürü elektriği üç ay boyunca kesilemeyecek. Tedarik şirketleri bu borcu 4 aya kadar taksitlendirebilecek" dedi. 

CUMA VE HAFTA SONU SAYAÇ MÜHÜRLEME 

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre, elektrik kesintileri nedeniyle mağduriyet oluşmaması için de düzenleme yapıldı. Buna göre cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde de elektrik kesme işlemi yapılamayacak.  

KESİNTİLER ASGARİYE İNECEK  

Yeni yönetmelik taslağına göre vatandaşlar artık evlerinden, telefonla ya da internet üzerinden abonelik başvurusu yapabilecek. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, geçtiğimiz hafta kabul edilen Kalite Yönetmeliği ile de elektrik sektöründe önemli bir dönüşümün yaşanacağını vurgulayarak, elektrik kesintilerinin asgari düzeye indirileceğini açıkladı. 

DEVLETİN ELEKTRİK DAĞITICILARINDAN İSTEDİKLERİ

Kesinti süresini azalt 

Yeni binalara zamanında bağlantı sağla

Cihaza hasar verdiysen tamir et ya da bedelini öde

Elektrik dağıtımında iş kazasını sıfıra çek 

Çağrı merkezin müşteriye zamanında ve doyurucu cevap versin 

Elektrik üretmek isteyene bağlantı görüşünü çabuk ver  

Dağıtım şebekeni akıllandır

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler