1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Elektrik arızasına kestirmeden çözüm

Elektrik arızasına kestirmeden çözüm

Enerji Günlüğü - Başkent, İstanbul Anadolu Yakası ve Toroslar dağıtım bölgelerindeki elektrik arızaları, mobil 186 uygulamasıyla cep telefonuyla bildirilebilecek.Enerjisa,...

Elektrik arızasına kestirmeden çözüm

Enerji Günlüğü - Başkent, İstanbul Anadolu Yakası ve Toroslar dağıtım bölgelerindeki elektrik arızaları, mobil 186 uygulamasıyla cep telefonuyla bildirilebilecek.

Enerjisa, hizmet verdiği üç elektrik dağıtım bölgesindeki aboneler için bir mobil uygulama geliştirdi. Türkiye'de bir ilk olarak nitelenen uygulama, IOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlara yüklenebiliyor.

Uygulama ile Başkent, Ayedaş ve Toroslar elektrik dağıtım bölgelerindeki 14 il için arıza kaydı oluşturulabiliyor ve planlı kesintiler hakkında detaylı bilgi elde edilebiliyor.

Enerjisa Bilgi Sistemleri tarafından geliştirilen ve İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, Bartın, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Çankırı, Kırıkkale, Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Kilis ve Osmaniye illerindeki abonelere hizmet sunacak mobil uygulama; ‘Arıza Bildir’, ‘Arıza Kaydını Sorgula’ ve ‘Planlı Kesinti Sorgula’ bölümlerinden oluşuyor.

ARIZALARA HIZLI MÜDAHALE İMKANI

Arıza Bildir başlıklı bölümden kullanıcılar sistemde kayıtlı adresleri, o an bulundukları bölge veya farklı bir adres için aydınlatma, elektrik kesintisi, arıza kaydı ve acil durumlar konusunda kayıt oluşturabiliyor. Oluşturulan kayıtlar bilgi sistemi üzerinden anında sisteme kaydedilerek sahaya aktarılıyor. Böylece, arızalara daha hızlı müdahale edilebilmesi sağlanıyor.

Arıza Kaydını Sorgula bölümünde ise kullanıcılar oluşturdukları kayıtlarının durumunu sorgulayabiliyorlar.

Planlı Kesinti Sorgula bölümünden ise aboneler planlı bakım, iyileştirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle yapılacak kesintilerden 72 saat öncesindene haberdar olabiliyor.

Enerjisa dağıtım şirketlerinin hizmet verdiği 14 ilde 20 milyonun üzerinde elektrik abonesi bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler