1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Elektrik ve doğalgaz aboneliği internetten yapılacak

Elektrik ve doğalgaz aboneliği internetten yapılacak

Enerji Günlüğü - Doğalgaz, elektrik ve su abonelikleri e-devlet sistemiyle internetten yapılabilecek. Taşınanlar, eskisini internetten iptal edip yeni aboneliği...

Elektrik ve doğalgaz aboneliği internetten yapılacak

Enerji Günlüğü - Doğalgaz, elektrik ve su abonelikleri e-devlet sistemiyle internetten yapılabilecek. Taşınanlar, eskisini internetten iptal edip yeni aboneliği aynı yerden başlatabilecek.
Ev ve işyerlerinden taşınırken sıkıcı ve bıktırıcı bürokratik işlemler kabusuna dönüşen tesisat aboneliğini açtırıp kapattırmak tarih oluyor. Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bilim, Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK), e-devlet hizmetlerinin artırılması kararını aldı. Bu çerçevede taşınırken eski evin elektrik, su ve doğalgazını kestirip tekrar bağlatma derdi sona eriyor. Bu abonelikler artık e-devlet sistemi ile internet üzerinden yeni adrese taşınabilecek. E-devlet hizmetlerinde Avustralya örnek oldu.

DEVLET DAİRESİ KAPISINDA BEKLEMEYE SON
BTYK toplantısında, Türkiye'nin e-devlet alanındaki hizmetlerinin daha da hızlandırılması kararlaştırılırken, dünyadaki çarpıcı e-devlet uygulamaları da ele alındı. Güney Kore, bir vatandaşın bir yıl içinde devlet dairelerine gitme süresini 3'ün altına indirme kararı aldı. Bu yönde de çalışma başlattı. Güney Kore'de ihracat işlemleri 2 dakikaya, ithalat da 1,5 saate indirildi. Yine bu ülkede kurulan veri merkeziyle 1,2 milyar TL'lik tasarruf sağlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler