1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerjisa Adana’da yangın mağdurlarının elektrik faturalarını erteledi

Enerjisa Adana’da yangın mağdurlarının elektrik faturalarını erteledi

Enerjisa Enerji, faaliyet bölgesi olan Adana ve çevresinde yaşanan orman yangınlarından etkilenen müşterilerinin elektrik fatura ödeme tarihlerini 3 ay vade ile erteledi.

Enerjisa Adana’da yangın mağdurlarının elektrik faturalarını erteledi

Enerji Günlüğü - Enerjisa Enerji, faaliyet bölgesi olan Adana ve çevresinde yaşanan orman yangınlarından etkilenen müşterilerinin elektrik fatura ödeme tarihlerini 3 ay vade ile erteledi.

Sabancı Holding ve E.ON ortaklığı çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji ve Enerjisa Üretim, faaliyet bölgeleri olan Adana ve çevresinde yaşanan orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar için harekete geçti. Enerjisa Enerji, yangından etkilenen müşterilerinin elektrik fatura ödeme tarihlerini 3 ay vade ile erteleme karar aldı.

Yangından etkilenen müşteriler 444 4 372 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayarak erteleme imkanından yararlanabilecek. Vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Enerjisa Enerji tarafından hazırlanan erzak ve ihtiyaç malzemelerini içeren kolilerinin yer aldığı araçlar ise yola çıkarılarak Adana ve Osmaniye’deki ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırıldı.

ENERJİSA ÜRETİM, YANAN EVLERİ YENİLEMEYİ PLANLIYOR

Öte yandan Enerjisa Üretim, Adana ve çevresindeki etki bölgesinde bulunan ve yangından zarar gören köylerde, yanan evleri yenileme, yanan bahçelerdeki ürünleri satın alma, yaralı hayvanlara uzun süreli veteriner desteği sağlama, telef olan hayvanlarla ilgili de farklı yardım paketleri sunma gibi konularda projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Adana, Mersin ve Osmaniye’de elektrik arzının devamlılığı adına, yangından zarar gören elektrik hatları ve şebeke unsurları Enerjisa Enerji’nin bölgedeki elektrik dağıtımından sorumlu şirketi Toroslar EDAŞ tarafından onarılıyor. Toroslar EDAŞ ekipleri yangın felaketinin neden olduğu olağanüstü şartlarda sahada tüm güçleriyle mücadele ediyor.

“BU ZOR GÜNLERDE DE ABONELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, tüm gücünü ülkesi ve milleti için seferber etmiş bir Topluluk olarak, yaşanan bu zorlu süreçte de taşın altına elimizi koymaktan geri durmadıklarını kaydederek, Enerjisa Enerji’nın görevli olarak faaliyet gösterdiği Toroslar bölgesinde ve Enerjisa Üretim’in hidroelektrik santrallerinin yer aldığı Adana ve çevresinde yaşanan orman yangınlarında zarar gören vatandaşların ve abonelerinin bu zor günleri atlatmalarında her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti. 

İlgili Haberler