1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Enerjisa Enerji, Eşarj’ın tüm hisselerini aldı

Enerjisa Enerji, Eşarj’ın tüm hisselerini aldı

Enerjisa Enerji, Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj’ın tamamını satın alarak bünyesine kattı.

Enerjisa Enerji, Eşarj’ın tüm hisselerini aldı

Enerji Günlüğü - Enerjisa Enerji, Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj’ın tamamını satın alarak bünyesine kattı.

Eşarj'ın çoğunluk hisselerini 2018 yılında satın alarak şirketin yönetimine geçen Enerjisa Enerji, 2021 yılında Eşarj’daki çoğunluk hisse payını yüzde 80'den 94'e yükseltmişti.

Eşarj, kurduğu 360kW gücündeki ilk istasyon ile birlikte 60'ın üzerinde şehirde; 400’den fazlası yüksek hızlı olmak üzere 600’ün üzerinde şarj istasyonuna sahip.

YILSONU HEDEFİ 1000 İSTASYON

Eşarj’a yatırım planı kapsamında son 2 yılda 250 Milyon TL’lik yatırım yapan Enerjisa Enerji, Eşarj ile 2023 yılı sonuna kadar 81 ilde en az 1 yüksek hızlı olmak üzere toplam 1000 istasyon kurmayı hedefliyor. 

TÜM ÇALIŞMALAR İNOVASYON VE DİJİTALLEŞME ÜZERİNE

murat-pinar-portre.jpgEşarj’ın tamamını Enerjisa Enerji bünyesine kattıkları için gurur duyduklarını dile getiren Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, “Tüm çalışmalarımızı inovasyon ve dijitalleşme üzerine yapıyoruz. Bu noktada ekosistemimizi yaptığımız yatırımlarla güçlendiriyor; bu yatırımlar ile Türkiye’de elektrikli araç ekosistemi içerisinde iddiamızı ortaya koymuş oluyoruz. Bu satın almayı da bunun bir kanıtı olarak görebiliriz” dedi.

Enerjisa Enerji, ana iş kolları olan elektrik dağıtım ve perakende satış alanlarında Türkiye’nin yüzde 25’ine hizmet sunuyor.  Sektörün en büyük oyuncusu olan Enerjisa Enerji, 14 ilde 10.6 milyon müşteriye ulaşarak 22 milyonu aşkın kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sağlıyor.

İlgili Haberler