1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerjisa Enerji müşterilerine eşit erişim sağlıyor

Enerjisa Enerji müşterilerine eşit erişim sağlıyor

Enerjisa Enerji, tüm müşterilerinin hayatlarını ve kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırma hedefiyle müşteri hizmetleri kapsamındaki uygulamaları tüm engelli bireyler için erişilebilir kıldı.

Enerjisa Enerji müşterilerine eşit erişim sağlıyor

Enerji Günlüğü - Enerjisa Enerji müşterileri, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Gaziantep’de toplam 11 farklı lokasyondaki müşteri hizmetleri merkezlerindeki ‘Eşit Erişim’ uygulamaları sayesinde engelli müşteriler tüm işlemlerini öncelikli ve hızlı olarak gerçekleştirebilecekler.

Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, ‘Herkes İçin Eşit Erişim’ hedefiyle müşteri hizmetlerindeki engelleri ortadan kaldırıyor. Enerjisa Enerji, Eşit Erişim uygulamalarıyla müşteri hizmetleri merkezlerindeki fiziki koşulları ve sunulan hizmetleri daha erişilebilir kılarak engelli bireylerin tüm işlemlerini kolayca gerçekleştirmelerini sağlıyor. 

SUNULAN HİZMETLER

Eşit Erişim kapsamında müşteri hizmetleri merkezlerinde fiziksel engeli olanlar için engelli rampası, acil çağrı butonu, tekerlekli sandalyelere özel alanlar; işitme engelliler için işaret diliyle hizmet veren müşteri temsilcileri bulunuyor. Görme engeli ve yetersizliği olanlar içinse müşteri hizmetleri merkezlerinde yer kabartmaları ile kontrastlı boyalar kullanılırken Blindlook platformu üzerinden sesli simülasyon hizmeti sunuluyor. Ayrıca tüm fatura ve sözleşmeler de yine görme engeli ve yetersizliği olan müşteriler için Braille alfabesiyle hazırlanıyor, çağrı merkezi aracılığıyla sesli fatura okuma hizmeti veriliyor. 

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BLİNDLOOK İLE İŞ BİRLİĞİ

Enerjisa Enerji, Blindlook iş birliğiyle görme engeli ve yetersizliği olan müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve dijital dünyaya adaptasyonlarını sağlamayı amaçlıyor. Görme engeli ve yetersizliği olan müşteriler, Blindlook.com üzerinden Enerjisa’yı seçerek dijital kanallarda gerçekleştirilen tüm elektrik işlemlerini %100 sesli simülasyon teknolojisi ile kolayca gerçekleştirebiliyor.

“UYGULAMAMIZ SEKTÖRE ÖRNEK OLACAK”

Projeyle ilgili detayları paylaşan Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, uygulamanın sektöre örnek olacağını belirterek, “İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Gaziantep’de toplam 11 farklı lokasyondaki müşteri hizmetleri merkezimizde başlayan 'Eşit Erişim’ uygulamaları ile engelli müşterilerimiz tüm işlemlerini öncelikli ve hızlı olarak gerçekleştirebilecekler” dedi.

“HERKESE DAHA İYİ BİR GELECEK SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYOURZ”

Enerjisa Enerji Kurumsal Yetkinlikler ve Sürdürülebilirlik Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu, “Enerjisa Enerji olarak etki odaklı sürdürülebilirlik anlayışı ile kapsayıcılık, çeşitlilik ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Kurum içindeki çalışmalarımıza ek olarak kurum dışındaki engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçladığımız Eşit Erişim uygulamaları bizim için çok değerli. Toplum için etki yarattığımız projeyle ‘Herkes İçin Eşit Erişim’ diyor, engelli bireylerin hayatlarındaki zorluklar karşısında onlara destek olmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler