1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Eti Maden 218 yeni personel alacak

Eti Maden 218 yeni personel alacak

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2024 yılı sürekli işçi ve memur istihdamı kapsamında Eskişehir ve Balıkesir’de toplam 218 personel alımı yapacak.

Eti Maden 218 yeni personel alacak

Enerji Günlüğü - Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2024 yılı sürekli işçi ve memur istihdamı kapsamında İŞKUR ve ÖSYM üzerinden personel alacak. Eskişehir’deki Kırka Bor İşletme Müdürlüğü’ne 162, Balıkesir’deki Bigadiç ve Bandırma İşletme Müdürlüğü’ne de 56 olmak üzere 218 yeni istihdam sağlanacak.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayınladı. Duyuruda, “2024 yılı sürekli işçi ve memur istihdamı kapsamında; Eti Maden İşl. Genel Müdürlüğü'nce, İŞKUR ve ÖSYM üzerinden Kırka Bor İşletme Md. (Seyitgazi/ESKİŞEHİR) 162, Bigadiç ve Bandırma İşletme Md. (BALIKESİR) 56 olmak üzere toplam 218 personel alımı yapılacak” denildi.

ENERJİ BAKANINDAN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, , yeni personel alımıyla ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Katma değerli madencilik anlayışıyla Türkiye’yi bu alanda net ihracatçı konuma getirmek için çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Bayraktar, “Bu anlayışla üretim, satış ve rezervde dünyada ilk sırada olduğumuz bor madenlerimizi ekonomiye kazandırmak için Eti Maden bünyesinde nitelikli insan kaynağımız ile oluşturduğumuz tesislerde uç ürün haline getiriyoruz. Türkiye Yüzyılı'nı madenin de yüzyılı yapma hedefimizde, bor işletmelerimizde bizlerle omuz omuza çalışacak olan yeni yol arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler