1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. EÜAŞ’ın Akköprü HES’i özelleştiriliyor

EÜAŞ’ın Akköprü HES’i özelleştiriliyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Akköprü HES’i kullandığı taşınmazlarla birlikte özelleştirecek.

EÜAŞ’ın Akköprü HES’i özelleştiriliyor

Enerji Günlüğü - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Akköprü HES’i, tesise ait taşınmazlarla birlikte özelleştirmek üzere ihale yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde bulunan, Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait, 115MWe işletme kapasiteli Akköprü Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazları, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirmek üzere ihale yapacak. 

Önce kapalı teklif, sonrasında ise pazarlık ve açık arttırma usulüyle gerçekleşecek olan ihaleye yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. İhaleye katılmak isteyenler, 100.000.000 lira tutarında geçici teminat yatıracaklar. 

İhale şartnamesi ve tanıtım dokümanı, bankaya yatırılması gereken 75.000 lira karşılığında, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan alınabilecek. 

Tekliflerin en geç 30 Mayıs 2024 günü, saat 18.00’e kadar, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait Ziya Gökalp Caddesi, No: 80, 06600, Kurtuluş, Ankara adresine elden teslim edilmesi gerekiyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler