1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Akköprü HES'in Aydem Enerji'ye devri iptal edildi

Akköprü HES'in Aydem Enerji'ye devri iptal edildi

Aydem Yenilenebilir Enerji'nin kazandığı ve devrine ilişkin Rekabet Kurumu onayının da çıktığı Akköprü Hidroelektrik Santrali Özelleştirme ihalesi Cumhurbaşkanı kararı ile iptal edildi.

Akköprü HES'in Aydem Enerji'ye devri iptal edildi

Enerji Günlüğü - Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ’nin kazandığı ve devredilmesi Rekabet Kurumu’nca da onaylanan Akköprü Hidroelektrik Santrali Özelleştirme ihalesi Cumhurbaşkanlığı kararı ile iptal edildi. 

Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ’den verilen bilgiye göre, Akkprü HES özelleştirme ihalesi Cumhurbaşkanlığı kararıyla iptal edildi. Cumhurbaşkanlığı’nın 19 Ocak 2022 tarihli Akköprü HES özelleştirme ihalesinin iptaline ilişkin kararı, 24 Ocak 2022 tarihi itibariyle Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ’ye tebliğ edildi. 

Elektrik Üretim AŞ’ye ait Akköprü HES'in özelleştirilmesi ihalesinde, en yüksek teklif Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ tarafından verilmişti. İhale sonucuna ilişkin karar Rekabet Kurulu’nca da onaylanmıştı. 

Aydem’den yapılan açıklamada “Bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile iptal edildiği 24 Ocak 2022 tarihinde Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.'ne tebliğ edilmiştir” denildi. 

İlgili Haberler