1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ExxonMobil’den Guyana açıklarında 2 petrol keşfi 

ExxonMobil’den Guyana açıklarında 2 petrol keşfi 

Amerikan enerji şirketi ExxonMobil, Amerika Kıtasının Kuzey kısmında yer alan Guyana açıklarında iki petrol rezervi keşfederek toplam keşif sayısını 25’e yükseltti.

ExxonMobil’den Guyana açıklarında 2 petrol keşfi 

Enerji Günlüğü - Amerikan enerji şirketi ExxonMobil, Guyana açıklarında iki yeni petrol keşfi gerçekleştirdi. Böylece 2022'de Guyana'da yaptığı keşifleri yediye çıkardı.

Amerikan enerji devi ExxonMobil bir açıklama yaparak, Karayipler'de yer alan Guyana açıklarında iki petrol keşfi yaptığını ve bu keşiflerin bölgede bu yıl gerçekleştirdiği altıncı ve yedincisini kaydettiğini duyurdu. 

Açıklamaya göre Liza ve Payara kuyularında gerçekleştirilen keşifler, Guyana açıklarında yaklaşık 27 bin kilometrekarelik bir alana yayılan Stabroek Bloğunda gerçekleştirildi. Böylece şirketin Guyana’daki toplam keşif sayısı 25’e yükseldi. 

ExxonMobil iştiraki Esso Exploration and Production Guyana Limited blokta yüzde 45 hisseye sahip. Hess Guyana Exploration Ltd.’in yüzde 30, CNOOC Petroleum Guyana Limited şirketinin de yüzde 25 hissesi bulunuyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler