1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Fina Enerji santrallerinin bakımını GE yapacak

Fina Enerji santrallerinin bakımını GE yapacak

Enerji Günlüğü - Fina Enerji'nin tüm operasyon ve bakım (O&M) sorumlulukları, on yıl boyunca GE Yenilenebilir Enerji’ye yönlendirilecek.GE Yenilenebilir...

Fina Enerji santrallerinin bakımını GE yapacak

Enerji Günlüğü - Fina Enerji'nin tüm operasyon ve bakım (O&M) sorumlulukları, on yıl boyunca GE Yenilenebilir Enerji’ye yönlendirilecek.

GE Yenilenebilir Enerji ve Fina Enerji, 10 Yıl Süreli Servis Anlaşması İmzaladı. Anlaşmaya ek olarak GE'nin Predix platformunda çalışan Dijital Rüzgar Santrali çözümleri iki yıllık bir deneme süresiyle sağlanacak.

Fina Enerji'nin yeni iş stratejisi ve kısa süre önce imzalanan anlaşma doğrultusunda tüm operasyon ve bakım (O&M) sorumlulukları, sözleşme süresi boyunca GE Yenilenebilir Enerji’ye yönlendirilecek.

FİNA’NIN 9 RES’İ GE ÇÖZÜMLERİYLE VERİMLİLİK ARTIRACAK

GE Yenilenebilir Enerji, bu anlaşma ile rüzgar santrallerinin operasyonel verimliliğini artırmak ve performansta daha fazla iyileşme sağlamak üzere özel olarak tasarlanan GE'nin kapsamlı Dijital Rüzgar Santrali donanım ve yazılım çözümlerini uygulamaya koyacak. Çözüm, GE'nin Endüstriyel İnternet platformu Predix ile hayata geçiyor.

GE'nin Dijital Rüzgar Santrali çözümleri, 2017 yılının ikinci çeyreğinde uygulamaya alınacak ve tüm filoyu kapsayacak şekilde Varlık Performans Yönetimi, Cloud Connect de dahil olmak üzere Operasyon Optimizasyonu ve İş Optimizasyonu, Rüzgar Filosu Mükemmelliği, Enterprise e-SCADA, ve Rüzgar Enerjisi Tahmini yetkinliklerini sunacak.

GE AYNI ZAMANDA OPERASYONEL BİR İŞ ORTAĞI

Fina Enerji İşletmeler Genel Müdürü Volkan Başkaya, "Bu anlaşma, GE'nin sadece bir servis sağlayıcısı değil, aynı zamanda operasyonel bir iş ortağı olduğunu da gösteriyor. GE, projelerimizi daha da büyük başarılara dönüştürme konusunda hazır bulunuyor" diye konuştu.

FİLO YÖNETİMİNDE BİLİNCİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ

GE Yenilenebilir Enerji Dijital CEO’su (CDO) Sanjeev Addala ise, “GE olarak veriye erişimin çok büyük bir güç sağladığına inanıyoruz. Amacımız, müşterilerimizin filo yönetimi konusunda daha bilinçli kararlar almalarını mümkün kılmak için büyük veriyi onlara sunmak. Bu düzeyde veri analitiğine ve öngörüye erişim sayesinde hem GE hem de Fina Enerji fayda elde edecek" dedi.

 
Önceki ve Sonraki Haberler