1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Fırat EDAŞ deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Fırat EDAŞ deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Fırat EDAŞ, depremden etkilenen hizmet bölgesi içerisinde yer alan Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de enerji arzı için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Fırat EDAŞ deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Enerji Günlüğü - Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., dağıtım bölgesi içerisinde yer alan illerde deprem sonrası çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Elektrik Dağıtım A.Ş., elektrik dağıtımından sorumlu olduğu ve deprem bölgesi içerisinde yer alan illere ilişkin bir açıklama yaptı. Şirket, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de enerji arzı için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Bölgede kesintisiz ve güvenli elektrik arzının sürdürülebilmesi için gerekli çalışmaları yürüttüklerini belirten Fırat EDAŞ yetkilileri, “Deprem sonrasında ekiplerimiz kriz yönetimi ve eylem planını devreye alarak; 241 ekip ve 237 araçtan oluşan toplam 754 kişi ile sahada görevinin başındadır. Arama kurtarma ve yardım dağıtımına destek veren ekiplerimiz enerji arzı için çalışmalarını da tüm bölgede sürdürmektedir.  Doğanşehir ilçesinin tamamına, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinin bir kısmına tedbir amaçlı olarak enerji verilmemektedir. Bu nedenle Malatya’da 360 trafomuz ve 24 Bin 761 abonemizin elektrik arzı etkilenmiş olup enerji sürekliliğini en kısa sürede tekrar sağlamak üzere AFAD ile koordinasyonlu çalışmalar sürdürülmektedir. Abonemizin etkilendiği kesintiler AFAD ile yürütülen ortak çalışmalar sonrasında kademeli olarak giderilmektedir. Acil durumlarda 186 ve bilgi@firatedas.com.tr üzerinden ihbarlarınızı tarafımıza iletebilirsiniz” açıklamasında bulundu. 

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler