1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Girişim Elektrik halka arz edilecek

Girişim Elektrik halka arz edilecek

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK’ya ve Borsa İstanbul’a başvuru işlemlerini tamamladı.

Girişim Elektrik halka arz edilecek

Enerji Günlüğü - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK’ya ve Borsa İstanbul’a başvuru işlemlerini tamamladı.

Türkiye enerji şirketlerinden Girişim Elektrik A.Ş. halka arz sürecini başlattı. Oyak Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arzını gerçekleştireceğini açıklayan şirket, 12 Nisan 2021 tarihi itibariyle halka arz başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul’a teslim ettiğini bildirdi.

Girişim Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Behiç Harmanlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 22 yıldır enerji üretimi, iletimi, dağıtımı, kontrolü ve verimliliği başta olmak üzere geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini belirterek, şimdi de halka arz sürecini başlattıklarını kaydetti. 

Harmanlı, “Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı ve bu zamana kadar kazandığımız tecrübelerle elde ettiğimiz değeri yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz’’ dedi.

Harmanlı ayrıca, Girişim Elektrik’in 2020 yılında 880 milyon TL hasılat elde ederek 2020 yılı sonu itibariyle son 2 yılda halka arz olmuş firmalar arasında yaklaşık 235 milyon TL ile en yüksek net kâra sahip olan şirket olduğunu ifade etti.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler