1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Honda Urban EV 2019'da yola çıkacak

Honda Urban EV 2019'da yola çıkacak

Enerji Günlüğü - Otomotiv editörleri, Honda'nın Electric Vision stratejisinin ilk ürünü olmaya hazırlanan elektrikli otomobili Urban EV'yi “En iyi konsept...

Honda Urban EV 2019'da yola çıkacak

Enerji Günlüğü - Otomotiv editörleri, Honda'nın Electric Vision stratejisinin ilk ürünü olmaya hazırlanan elektrikli otomobili Urban EV'yi “En iyi konsept otomobil” seçti. Araç 2019'da Avrupa'da yollara çıkacak.

Elektrikli araçlar konusunda küresel devlerden gelen hamleler devam ediyor. Son olarak Honda gelecek stratejisini Electric Vision sloganıyla elektrikli araçlar üzerine kurmuş durumda. Markanın bu vizyon kapsamında ürettiği Urban EV daha piyasaya çıkmadan adından söz ettirmeyi başardı.

12 OTOMOBİL GAZETECİSİ TARAFINDAN SEÇİLDİ

Auto & Design dergisinin 12 otomotiv gazetecisini bir araya getirerek oluşturduğu jüri tarafından Otomobil Tasarım Ödülü’ne damgasını vuran Honda Urban EV modeli rekabet ettiği 9 modeli de geride bıraktı. Model daha önce Ocak ayında Automobile dergisi tarafından da 2018 Yılın Konsepti seçilmişti. Car Design Award jürisinden yapılan ortak açıklamada, “Honda Urban EV Concept, elektrikli araçlarda eksikliği hissedilen o kişilik duygusunu yansıtan harika bir tasarıma ve detaylara sahip. Hem retro hem de fütüristik estetiğin akıllıca harmanlanması sayesinde Honda Urban EV Concept insanların karşı koyamayacağı bir arzu nesnesi haline geliyor” değerlendirmesi yapıldı.

KAPILARI TERSİNE AÇILIYOR

Honda’nın Avrupa’daki ilk tamamen elektrikli otomobili olan Urban EV, alçak ve geniş gövde oranlarıyla gelen sportif görünümüyle dikkat çekiyor. Araca giriş ve çıkışlar sürüş istikametinin tersine açılan arkadan menteşeli kapılarla sağlanıyor. Urban EV Concept'in ön bölümünde farların arasındaki bölümden, yoldaki diğer sürücüler için çeşitli öneriler veya durum güncellemeleri de dâhil olmak üzere interaktif çok dilli mesajlar görüntülenebiliyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler