1. HABERLER

  2. İngiltere:Yakıt kıtlığı 8,9 milyon kişiyi vurabilir

İngiltere:Yakıt kıtlığı 8,9 milyon kişiyi vurabilir

Enerji Günlügü - İngiltere Hükümeti’nin yayınladığı yeni rapora göre, şimdiki hükümetin çözme sözü verdiği yakıt kıtlığı 7,6 ila 8,9 milyon...

İngiltere:Yakıt kıtlığı 8,9 milyon kişiyi vurabilir

Enerji Günlügü - İngiltere Hükümeti’nin yayınladığı yeni rapora göre, şimdiki hükümetin çözme sözü verdiği yakıt kıtlığı 7,6 ila 8,9 milyon insanı etkileyecek.

Bir kimsenin yakıt kıtlığı yaşaması tanım olarak o kişinin gelirinin yüzde 10 veya daha fazlasını enerji faturalarına harcaması demek. 2009 yılında İngiltere’de 7,8 milyon kişi ısınma giderlerini öderken bu sınıra dayandı bile. Londra’daki Sosyal Dışlanmışlık Analizleri Merkezi Yöneticisi Prof. John Hills’in yönettiği araştırmaya göre bu sayı 2016 yılında ortalama 700 bin artacak. Hills’e göre bu bulgular moral bozucu. Araştırmaya göre 2016 yılında yakıt için harcanacak ekstra para 1,7 milyar pound. Bu oran 2009 yılıyla karşılaştırıldığında yüzde 50 artacak görünüyor. Ayrıca Hills’e göre hesaplamanın yapıldığı formül kusurlu çünkü fakir olmayan bazı insanları denkleme dahil ederken geliri düşük olan birçok aileyi göz ardı ediyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler