1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan eğitim iş birliği

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan eğitim iş birliği

BEDAŞ, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş biriliğiyle elektrik-elektronik teknolojileri alanında eğitim gören öğrencilere BEDAŞ’ta staj yapma imkânı sağlanırken, mezun olanlara da işe alımlarda öncelik tanınacak.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan eğitim iş birliği

Enerji Günlüğü - Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (BEDAŞ), elektrik dağıtım sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına yanıt üretmek, genç istihdama katkı sağlamak hedefi ile yürüttüğü, “Enerjinin Yıldızları” Projesinin kapsamını genişletecek yeni bir adım attı. 5 Nisan Cuma günü İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “istihdam odaklı eğitim işbirliği protokolü” kapsamında BEDAŞ,  İstanbul’da “elektrik-elektronik teknolojileri alanında eğitim gören 12. sınıf öğrencilerine kapılarını ardına kadar açtı. Protokole göre, 12. sınıf öğrencilerine BEDAŞ’ta staj yapma fırsatı sağlanırken, mezun olan öğrencilere de işe alımlarda öncelik verilecek.

PROTOKOL NELERİ KAPSIYOR?

BEDAŞ ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve ilk etapta 3 yıl süreyle geçerli olacak protokole göre BEDAŞ; genel müdürlüğünün yanı sıra 15 işletme müdürlüğü ile 11 ek hizmet binası olmak üzere toplam 27 lokasyonda elektrik-elektronik teknolojileri alanında eğitim gören 12. sınıf öğrencilerine staj imkânı sunacak. Staj süresince öğrencilere yönelik kariyer günü, rehberlik ve mentörlük etkinliklerinin yanı sıra işletme teknik gezi ve izleme ziyaretleri de düzenlenecek. İşletmelerdeki eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olan öğrenciler, 18 yaşını doldurduktan sonra iş görüşmesine davet edilecek ve kontenjanlar dâhilinde uygun adayların BEDAŞ’ta işe başlaması mümkün olabilecek. 

“ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYATA HAZIRLIYORUZ”

protokol töreninde konuşan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, “Dünya beklentinin çok ötesinde bir gelişim ve değişim içerisinde. Tüm öğrenme kaynaklarına adapte olarak, öğrencilerimizi sahadaki yeni uygulama ve teknolojilerle donatarak hayata hazırlıyoruz. Bu anlamda BEDAŞ ile yapacağımız iş birliği bizim için oldukça büyük önem taşıyor. Elektrik gibi vatandaşlarımız için kritik bir hizmet alanında öğrencilerimizin sahadaki bilgiyi ve tecrübeyi uzmanlarından öğrenmesi, ileride nitelikli ve kaliteli hizmet sunabilmelerine vesile olacak” dedi. 

"BEDAŞ’IN KAPILARI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE AÇIK"

BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit de, “Hayatın devamında, ekonomilerin kalkınmasında önemli rolü olan enerji sektörüne, gençlerimizi kazandırmayı bir sorumluluk olarak görüyoruz. İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile bugün imzaladığımız protokol ile yıllardır sektörümüze yeni yıldızlar kazandırmamızı sağlayan Enerjinin Yıldızları Projemizin kapsamını daha da genişletmiş olacağız. İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştireceğimiz istihdam odaklı iş birliği doğrultusunda İstanbul Avrupa Yakası’nda Elektrik- Elektronik Dalı’nın yer aldığı tüm meslek liselerinde eğitim gören gençlerimize BEDAŞ’ın kapılarını ardına kadar açıyoruz. Genç meslektaşlarımızı geleceğe hazırlamak, ortak bir geleceği birlikte inşa etmek bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler