1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. İstanbul’a 50 MW’lık Şile RES kurulacak

İstanbul’a 50 MW’lık Şile RES kurulacak

Enerji Günlüğü - Çevrim Enerji, İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçeleri sınırları içinde 50 MW kapasiteli Şile Rüzgar Enerjisi Santrali kurup işletecek. Çevrim...

İstanbul’a 50 MW’lık Şile RES kurulacak

Enerji Günlüğü - Çevrim Enerji, İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçeleri sınırları içinde 50 MW kapasiteli Şile Rüzgar Enerjisi Santrali kurup işletecek. 

Çevrim Enerji Yatırım Üretim ve Ticaret A.Ş. tarafından İstanbul İli, Silivri ve Çatalca İlçeleri sınırları içerisinde rüzgardan elektrik enerjisi üretmek amacıyla toplam 50 MWm/50 MWe kurulu gücünde ŞİLE RES projesinin kurulup işletilmesi planlanıyor.

125 Milyon lira değerindeki proje kapsamında 25 adet 2 MWm/2 MWe gücünde rüzgar türbini kurulacak. Türbinler yılda yılda 175.000.000 kWh elektrik üretecek ve üretilen elektrik enerji nakil hattı ile tek hat şemasına uygun olarak Yamaçtepe-2 RES TM 154 Kv Yüksek gerilim bağlantı noktasına iletililecek. 

Santral sahası alanında orman arazisi, hazine arazisi ve şahıs arazileri bulunuyor. Kurulması planlanan türbinlerin birçoğu orman yollarının yakınında olduğundan, bu yollardan türbinlere ve şalt merkezine 12 m genişliğinde servis yolları açılacak. 

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler