1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. İzmir Yeni Foça’ya yeni doğalgaz yatırımı

İzmir Yeni Foça’ya yeni doğalgaz yatırımı

İzmir Doğal Gaz, Yeni Foça’daki doğalgaz şebekesini genişletecek, belde de bu kış birlikte ya da ayrı ayrı ısınma, ocak ve sıcak su amaçlı doğalgaz kullanılabilecek.

İzmir Yeni Foça’ya yeni doğalgaz yatırımı

Enerji Günlüğü - İzmir Doğal Gaz, Yeni Foça’daki doğalgaz şebekesini genişletecek, belde de bu kış birlikte ya da ayrı ayrı ısınma, ocak ve sıcak su amaçlı doğalgaz kullanılabilecek.

2005 yılından bu yana İzmir’de doğal gazın dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğal Gaz, çevre ilçelerdeki yatırım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Yeni Foça’da 2018 yılında Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan doğalgaz çalışmaları, bu yıl üç mahalleyi kapsayacak şekilde genişletilecek.

ÜÇ MAHALLEYE DAHA DOĞALGAZ

İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, bölgeden yoğun doğalgaz talebi geldiğini belirterek Yeni Foça’da doğalgaz altyapı çalışmalarına kısa sürede başlayacaklarını söyledi. Yetik “Yılın son çeyreğinde şartlarımızı zorlayarak Fatih, Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak mahallerinde yatırım yapma kararı aldık. Bu mahallelerde yaşayan sakinlerimizi yıl sonuna kadar doğal gazın temizliği, ucuzluğu ve konforu ile buluşturacağız. Ekiplerimiz konutları ziyaret ederek bilgilendirme çalışmalarına başladılar. Vatandaşlarımız mahalle muhtarlıklarına da başvuruda bulunarak gerekli bilgileri alabilirler” dedi.

5 BİN 800 HANEYE GAZ

Yeni Foça’da gerçekleştirilecek altyapı çalışmaları kapsamında 6,4 kilometre çelik hat, 46 kilo metre polietilen ana hat, 36 kilo metre servis hattı imalatı yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte toplam 5 bin 100 adet bina ve bunları kapsayan 5 bin 800 adet haneye doğalgaz ulaştırılmış olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler