1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. İzmir’de körlere özel doğalgaz hizmeti

İzmir’de körlere özel doğalgaz hizmeti

İzmir Doğal Gaz, görme engelli veya az gören vatandaşlar için kabartmalı harflerden oluşan, özel Braille alfabesiyle yazılmış, sözleşme uygulaması başlattı.

İzmir’de körlere özel doğalgaz hizmeti

Enerji Günlüğü - İzmir Doğal Gaz, görme engelli veya az gören vatandaşlar için kabartmalı harflerden oluşan, özel Braille alfabesiyle yazılmış, sözleşme uygulaması başlattı.

İzmir Doğal Gaz yeni başlattığı bir uygulamayla görme engeli vatandaşların önündeki engelleri kaldırıyor. Yeni uygulama ile doğalgaz bağlantı anlaşması ve gaz kullanımı öncesinde imzalanan abonelik sözleşmesi sırasında görme engelli vatandaşların artık yanlarında bir vekil bulundurma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Görme engelli veya az gören vatandaşlar için kabartmalı harflerden oluşan, özel Braille alfabesiyle yazılmış, sözleşme uygulaması başlatıldı. Görme engelli vatandaşlar İzmir Doğal Gaz’ın 14 abone merkezinden herhangi birine giderek bu hizmetten faydalanabilecek.

KÖRLERE ÖZEL FATURA YOLDA

İzmir Doğal Gaz’dan yapılan açıklamada “Bundan böyle görme engelli ya da az gören vatandaşlarımız abonelik ya da sözleşme işlemlerini hiçbir yardım almadan Braille alfabesiyle basılmış evrakları okuyarak çok daha kolay yapabilecekler. Öte yandan bu uygulamaya ek olarak görme engelli vatandaşlarımıza Braille alfabesiyle basılmış özel fatura uygulamasını da devreye almak için çalışmaları başlattık” denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler