1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kılıçdaroğlu’ndan EPDK’nın lisanssız elektrik kararına eleştiri

Kılıçdaroğlu’ndan EPDK’nın lisanssız elektrik kararına eleştiri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, lisanssız tesislerde üretilen elektriğe satış kısıtlaması getiren EPDK kararının suç olduğunu belirterek, “Bu elektriğe çökme vergisidir” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan EPDK’nın lisanssız elektrik kararına eleştiri

Enerji Günlüğü - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, EPDK’nın yayınladığı Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’nin Anayasaya, hukuka, adalete aykırı olduğunu söyledi.

Ağustos ayında lisanssız tesislerde üretilen elektriğe satış kısıtlaması getiren EPDK kararının yol açtığı tartışmalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da dahil oldu. Kılıçdaroğlu, Elazığ'da gerçekleştirilen grup toplantısında yaptığı değerlendirmede, EPDK’nın lisanssız elektrik üretimine ilişkin olarak son aldığı kararı değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “EPDK bir karar aldı. 'Fazla elektriği bana satacaksın, sana para vermeyeceğim.' Bu elektriğe çökme vergisidir. Bu ancak olağanüstü koşullarda olacak bir kuraldır. Ortada savaş yok. Yatırım yapılmış, sen onun enerjisine çöküyorsun. Bu da suç. Anayasaya, hukuka, adalete aykırı" ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler