1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Morgan Stanley petrol fiyatında artış bekliyor

Morgan Stanley petrol fiyatında artış bekliyor

Morgan Stanley,  Brent petrolünde fiyatın üçüncü çeyrekte 100 dolar/varil seviyesini göreceğini tahmin etti. Banka, yaz aylarında talebin de günde 1,5 milyon varil daha artacağını öngörüyor.

Morgan Stanley petrol fiyatında artış bekliyor

Enerji Günlüğü - Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley, Brent petrolü fiyat tahminini yılın üçüncü çeyreği için 100 dolar/varil olarak yükseltti.

Petrol fiyatlarının bu yıl 100 dolar/varil seviyesini görmesini bekleyen yatırım bankaları arasına ABDli Morgan Stanley de katıldı. Brent petrolünde fiyatın üçüncü çeyrekte 100 dolar/varil seviyesini göreceğini tahmin etti. 

Morgan Stanley yatırımcılara gönderdiği bilgi notunda, 2021 yılında önemli düşüş gösteren petrol stoklarının bu yılın sonuna doğru daha da aşağı geleceğini, atıl kapasitenin hali hazırdaki 3,4 milyon varil/günden 2 milyon varil/güne ineceğini öngördüklerini belirtti. 

Petrol ürünleri tüketiminin güçlü olmaya devam etmesi nedeniyle fiyatlar 90 dolar/varil seviyesine yaklaştığında talebin aşınmaya başlayacağı yönündeki öngörüsünden vazgeçen Morgan Stanley, yaz aylarında talebin 1,5 milyon varil/gün daha artacağını tahmin ettiklerini vurguladı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler