1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Naturelgaz hisselerine 15,8 milyar TL talep

Naturelgaz hisselerine 15,8 milyar TL talep

Naturelgaz’ın halka arzına yatırımcılardan 15,8 milyar TL talep geldi.

Naturelgaz hisselerine 15,8 milyar TL talep

Enerji Günlüğü - Naturelgaz’ın halka arzına yatırımcılardan 15,8 milyar TL talep geldi.

Naturelgaz halka arz için talep toplama sonuçlarını paylaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, yılın enerji sektöründeki ilk halka arzı olan Naturelgaz’ın, 8,50 TL sabit fiyatla gerçekleştirdiği talep toplamaya yurt içi bireysel yatırımcılardan 75,3 kat talep geldi. 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleşen talep toplamaya yurt içi kurumsal yatırımcılardan 28,8 kat, yurt dışı kurumsal yatırımcılardan ise 3,5 kat talep geldi. Halka arz büyüklüğü ise 293 milyon 250 bin TL olarak gerçekleşti.

Halka arz edilen payların yüzde 60'ı yurt içi bireysel, yüzde 30'u yurt içi kurumsal ve yüzde 10'u ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. 

%5’İN ÜZERİNDE PAY ALAN YATIRIMCILAR AÇIKLANDI

Ayrıca halka arzda yüzde 5'in üzerinde pay alan yatırımcılar da açıklandı. Buna göre Norveç merkezli Norges Bank Investment Management halka arz edilen payların yüzde 8,3’ünü aldı.

“GÜÇLÜ TALEP BEKLENTİMİZ KARŞILIK BULDU”

Naturelgaz’a olan ilgiden memnun olduklarını dile getiren Naturelgaz Genel Müdürü Hasan Tahsin Turan, “Güçlü talep beklentimiz karşılık buldu. Talep toplama sürecinde hisselerimize ilgi gösteren, bize güvenerek talepte bulunan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. Naturelgaz’ın yönetim ekibi ve çalışanları olarak, yatırımcılarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılama sorumluluğuyla, her zaman olduğu gibi elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz ve şirketimize gösterdikleri teveccühe layık olmaya çalışacağız” dedi.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler